Olay dizinin prodüktörü: "İsraillileri severiz"

Olay dizinin prodüktörü: "İsraillileri severiz"

 

İsrail’in büyük bir tepki gösterdiği, Türkiye’ye resmen protestoda bulunduğu, TRT1’de gösterilen “Ayrılık” dizisinin prodüktörü Selçuk Çobanoğlu, İsrailli basına konuştu. Dizide Filistinli çocukları öldüren askerlerin İsrail ordusu üniformalarını giymediğini söyleyen Çobanoğlu, “Biz İsraillilere karşı değiliz” dedi. Çobanoğlu “Hükümet, dizinin içeriğine karışmıyor. Biz hükümet için değil, televizyon şirketi için çalışıyoruz” şeklinde konuştu. 
Selçuk Çobanoğlu, İsrail’in önde gelen gazetelerinden Yedioth tarafından yayınlanan açıklamalarda, dizide Filistinli çocukları öldüren askerlerin İsrail ordusu üniformalarını giymediklerini belirterek, “Biz İsraillilere karşı değiliz” dedi. Çobanoğlu, “Dizi, bir asker ile Filistinli bir kız arasında bir aşk öyküsünü işleyen altı bölümden oluşuyor. Dizi, Filistin ve aşk ile ilgilidir” şeklinde konuştu.

“Üniformalar, İsrail silahlı kuvvetleri üniformaları değildir, sadece benziyor. Türk ve Amerikan ordularının da buna benzer üniformaları var” da diyen Çobanoğlu, “Bizim İsrail halkını sevdiğimizi vurgulamam çok önemli. İsraillileri severiz” ifadelerini de kullandı. 
Çobanoğlu, “İsrail’in bu şeyleri yapmadığını biliyoruz, ancak bazen buna benzer şeyler yapan küçük gruplar var, çocukları böyle öldürdüler. Diziyi bunlar hakkındadır, doğrudan İsrail ile ilgili değildir” sözlerine ekledi.

Bu arada, Çobanoğlu, “Hükümet, dizinin içeriğine karışmıyor. Biz hükümet için değil, televizyon şirketi için çalışıyoruz” da dedi.

(ANKA)

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.