P&G firmasının Berna Laçin'in Reklam Anlaşmasını İptaline Karşı P&G'yi Boykot Kampanyası

P&G firmasının Berna Laçin'in Reklam Anlaşmasını İptaline Karşı P&G'yi Boykot Kampanyası
Oyuncu Şevket Çoruh ve Berna Laçin'e Elazığ depremi sonrası yaptığı paylaşımlar nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı. 

Laçin, yaptığı paylaşımda Kızılay'ın vatandaştan para toplamasına tepki gösterirken, Çoruh'un Facebook hesabı kullanmadığı ve kamuoyuna yansıyan paylaşımın kendisine ait olmadığı ortaya çıktı.

Bu gelişmelerin ardından P&G firması, Berna Laçin ile olan reklam anlaşmasını iptal etti.

Reklam anlaşmasını iptal eden P&G firmasına bağlı ürünlerden bazıları şöyle:

Prima, Alo, Ariel, Orkid, Tampax, Head&Shoulders, Pantene, Fairy, Febreze, Braun, Gillette, Venüs gillette, Vicks, İpana, Oral-B

Sosyal medya kullanıcıları, P&G'nin Berna Laçin'le ilgili aldığı karara tepki gösterdi.

ÜMİT KARACA'DAN P&G'Yİ BOYKOT KAMPANYASI

Sosyal medyanın en önde gelen fenomenlerinden Ümit Karaca kendisine ait twitter sayfasından yaptığı, "
Berna Laçin'le reklam anlaşmasını iptal eden P&G firmasının piyasadaki ürünleri. Madem onlar sırf hükümete yalakalık olsun diye Berna Laçin'in anlaşmasını iptal etti sizde bu ürünleri evinize sokmayın." açıklaması ile P&G Firması aleyhine bir boykot kampanyası başlattı.Öte yandan 
Cumhuriyet'te yer alan habere göre Laçin, Procter&Gamble (P&G) firması tarafından reklam sözleşmesinin iptal edildiği yönündeki iddiayı yalanladı ve şunları söyledi: "İptal konusunda tarafıma iletilen bir şey yok. Firma sabah beni aradı ve böyle bir şeyin olmadığını söyledi." 

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.