Sancaktepe'de yıkım gerginliği

Sancaktepe'de yıkım gerginliği

 

Sancaktepe’de dere yolu üzerine inşa edilmiş, tapusu olmayan kaçak yapıların yıkımı sırasında olaylar çıktı. Polise direnen bir grup, evlerin çatılarından ekiplerin üzerine arı kovanları attı. Yıkım yapılan mahalledeki gerginlik devam ediyor.

 

Osmangazi Mahallesi’nde saat 06.00’da dere yolu üzerine yapılan kaçak yapıların yıkılması için belediye yıkım ekipleri

hazırlanmaya başladı. Bunu gören mahalle sakinleri yollarda lastik yakarak barikatlar kurdu. Seçim döneminden önce tapu sözü aldıklarını iddia eden mahalleli kaçak inşa ettikleri çekme katları ve yapıları yıktırmamak için eyleme başladığı sırada çevik kuvvet ekipleri de panzerlerle mahhalleye girdi.

 

Grubun konuşma teklifine karşılık olarak biber gazı atan çevik kuvvet ekipleri yıkım ekiplerinin mahalleye girmesini sağladı. Bir anda peş peşe gelen biber gazlarıyla neye uğradığını şaşıran mahalle sakinleri yıkım ekiplerini çaresiz izlemek zorunda kaldı. Yollarda yakılan lastikler ise çevik kuvvet panzerlerinden sıkılan suyla söndürüldü.

 

ARILI DİRENİŞ

Osmangazi Mahallesi'nde dere yatağı üzerine yapılan kaçak binanın yıkımı sırasında ilginç görüntüler yaşandı. Yıkılmak istenen binalarının çatısına çıkan ev sakinleri polis ve yıkım ekiplerine önce taş yağdırdı. Bu şekilde polise direnen yaklaşık 10 kişilik grup, bir süre sonra çatıdaki 2 arı kovanını ekiplerin üzerine attı. Kovandan çıkan arıların çevreye saldırması nedeniyle polis, yıkım ekipleri ve gazeteciler zor anlar yaşadı. Arıların soktuğu polis ve gazeteciler ambulansa koştu. Polis, kovanın atıldığı yola tayzikli su sıkarak arıları uzaklaştırdı. Arıların uzaklaştırılmasının ardından çatıdaki kişiler gözaltına alındı.

 

OLAYLAR DEVAM EDİYOR

Bu arada yıkım yapılan mahallenin diğer noktalarında da olaylar devam ediyor. Yine bir evin çatısına çıkarak yıkıma direnen kişinin attığı tornavida bir gazeteciye isabet etti. Saldırgan yaka paça gözaltına alındı.

 

(Hürriyet)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.