Şanlıurfa'da bankaya bombalı saldırı

Şanlıurfa'da bankaya bombalı saldırı

 

ŞANLIURFA'da, bir banka şubesine bombalı saldırı düzenlendi. Hasara yol açan saldırı ardından polis alarma geçirerken kapsamlı soruşturma ve operasyon başlatıldı.

 

Olay, saat 06.45 sıralarında meydana geldi. Atatürk Bulvarı üzerindeki Şanlıurfa Valiliği ile Şanlıurfa Belediyesi arasında bulunan ve her iki kuruma da yaklaşık 200 metre uzaklıktaki bir banka şubesinde şiddetli patlama oldu. Patlamanın etkisiyle kapısı parçalanan banka şubesinde hasar meydana gelirken çevredeki işyerlerinin de camları kırıldı. Patlamanın erken saatte olması nedeniyle kentin can kaybı olmadı. Kırılan cam parçaları bulvar üzerine yayıldı. Patlamanın ardından bölgeye gelen polisler, ilk olarak Atatürk Bulvarı'nı trafiğe kapatıp güvenlik önlemi aldı. İkinci bir bomba yerleştirilmiş olabileceği göz önüne alınarak bölgedeki telefon sinyalleri jammer cihazı ile kesildikten sonra bomba imha uzmanları ile Terörle Mücadele Şubesi polisleri detaylı inceleme başlattı. İkinci bomba bulunmazken polislerin yaptığı ilk incelemede patlamanın banka şubesinin kapısına bırakılan ses bombalı saldırıdan kaynaklandığı saptandı. Polisler banka şubesi ve bulvar üzerinde inceleme başlatırken, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ile Şanlıurfa Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar da gelerek bilgi aldı.

 

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, sabah erken saatlerde yaşanan patlamanın ses bombasından kaynaklandığını belirterek, “İncelemeler sürüyor, görüntüler var. Patlama öncesi polisimizin bulvar üzerinde şüphelenerek sorguladığı kişiler var. Olayda herhangi can kaybı ve yaralı bulunmuyor. Patlamanın etkisiyle oluşan tahribat var” dedi.

Patlamayla ilgili banka şubesi ve çevresinde çalışmalar devam ediyor.

 

(Hürriyet)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.