Sel bu defa Artvin'de can aldı

Sel bu defa Artvin'de can aldı

Artvin'in Borçka ilçesinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle 2 kişinin öldüğü, 2 kişinin göçük altında kaldığı bildirildi. Borçka'nın Kale köyünde toprak altında kalan Recep Demirci'ye ait evde hayatını kaybedenlerin 55 yaşındaki Hacer Demirci ile 33 yaşındaki Gülsüm Demirci olduğu öğrenildi. Köye ulaşan Sivil Savunma ekiplerinin çalışmaları sonrasında bu kişilerin cesetleri çıkarıldı.

 

2 KİŞİ ARANIYOR

 

Kayıp olduğu bildirilen Ali Demirci ile adı henüz öğrenilemeyen bir kız çocuğunun da arandığı bildirildi.

 

Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu, şunları kaydetti:

 

“Ana yol sular altında. Yollarda kopmalar var. Cankuran Bölge Trafik İstasyonunun olduğu yerde yol trafiğe kapalı. Sadece arama kurtarma ekiplerinin geçişine izin veriyoruz. Rize ve Trabzon'dan arama kurtarma ekiplerine haber verdik. Erzurum'dan arama kurtarma ekibi istedik. İnşallah yağmur dinip dere suyu azaldığında daha iyi müdahale edeceğiz. İş makinelerini bölgeye sokamıyoruz, ana yol ulaşıma kapalı. Ekiplerimiz sel felaketinde yoğun olarak zarar gören bölgelere yaya olarak ulaşmaya çalışıyor. Artvin sivil savunma ekiplerimiz bölgede çalışmalarını sürdürüyor.” 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.