Şentop: Barış Pınarı Harekatının sığınmacıların dönüşlerini destekleyecek

Şentop: Barış Pınarı Harekatının sığınmacıların dönüşlerini destekleyecek

TBMM Başkanı Şentop, Türkiye'deki Suriyeli sığınmacıların dönüşleriyle ilgili açıklama yaptı. Şentop, “Barış Pınarı Harekatının sığınmacıların dönüşlerini destekleyecek”.

TBMM Başkanı Şentop açıklamasında, "Harekat, yerlerinden edilmiş Suriyelilerin memleketlerine veya Suriye'de istedikleri yere güvenli ve gönüllü geri dönmelerini kolaylaştırmaya yönelik uluslararası çabayı yine uluslararası hukuk kuralları doğrultusunda ve ilgili BM kuruluşlarının eş güdümünde destekleyecektir" ifadelerini kullandı.

Şentop ayrıca, ‘DEAŞ ve PKK’ya katılmış yabancı terörist savaşçıların durumu hepimiz için büyük bir sınama teşkil etmektedir. Bu büyük sorunla uğraşma işi sadece birkaç ülkenin üzerine yıkılamaz. Avrupa ülkeleri başta olmak üzere bu yabancı terörist savaşçıların kaynağı durumundaki ülkeler ellerini taşın altına koymalı, vatandaşlarını bölgeden geri almalı, yargılamalı ve rehabilite etmelidirler’ dedi.

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.