haber baslik ustu

Silivri Belediye Başkanı Işıklar'dan kurnazca yaklaşım!..

Silivri Belediye Başkanı Işıklar'dan kurnazca yaklaşım!..
İşte Cem Güner'in o yazısı:

Sevgili Silivrililer,

Şimdi size Özcan Işıklar ile ilgili büyük bir kurnazlık örneği vermek istiyorum…

Özcan Işıklar’ın, kendisine ait olan arsayı müteahhide vererek 50-60 ultra lüks dairelik ciddi bir kazanım sağladığını artık Silivri’de bilmeyen kalmadı.

Bu konu geçtiğimiz pazartesi günü yapılan belediye meclis toplantısında da gündeme geldi.

Dar gelirli vatandaşlar için yapılacak olan KİPTAŞ konutlarına karşı çıkması sebebiyle AK Parti İlçe Başkanı Rıfat Kutlu ile tartışan Işıklar, daha önce tarım vasfı taşıyan kendi arsasının imara açılma süreciyle ilgili olarak “… ben bu belediyede imardan sorumlu başkan yardımcısıydım, o zaman büyükşehir belediyesi de yoktu, hemen yan tarafta Abelya’da kestik imara açılacak olan alanı. Eğer isteseydim anında kendi arazimi de imara açabilirdim ancak açmadım...” dedi.

Evet sevgili okuyucularım,

Özcan Işıklar, geçtiğimiz pazartesi günü meclis kürsüsünden aynen böyle konuştu.

Allah Allah, acaba o günlerde hangi sebepten dolayı hissedarı olduğu arazinin imara açılmasına karşı çıkmıştı? Şimdi doğal olarak ben de merak ettim.

Tabi Işıklar’ın o dönem kafasının içerisinden neler geçiyordu bilemem.

Ancak o tarihte söz konusu arazi sadece Işıklar’a ait değildi. Çok hisseliydi… Ve Özcan Işıklar da hissedarlardan biriydi… Küçük bir hissesi vardı... Belediye başkanı seçildikten sonra diğer hisseleri de topladı.

Birçok akrabasının hissesini satın aldı. Ve hisse toplama işlemi bittikten sonra; kendi başkanı olduğu Silivri Belediyesi’nden İmar Yasası’nın 18. maddesi gereğince işlem yaptırarak o araziye imarlı arsa vasfı kazandırdı.

Sonrasında da hepinizin bildiği gibi müteahhide verdi…. İnşaatlar tamamlandığı zaman tanesi ortalama 600 bin TL’den 60 civarında daire sahibi olacağı konuşuluyor. Bu durumda imarsız bir arazideki hisselerini Özcan Işıklar’a satan akrabaları zarar etmiş oldu. Kurnazların kurnazı Özcan Işıklar ise bu işten büyük bir kazanç sağladı… Silivri'de yaşamak güzeldir...

Kaynak: http://www.supersilivri.com/isiklar-in-akrabalari-zarar-etti-makale,1317.html

supersilivri.com
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.