'Sırf kendi mensupları yapıyor diye israfı savunmaları büyük hata'

'Sırf kendi mensupları yapıyor diye israfı savunmaları büyük hata'
 

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, bugünkü "Planlasalar bu kadar yanlış yapamazlar" başlıklı yazısında, İBB'nin Yenikapı'da sergilediği ihtiyaç fazlası araçların AKP tarafından savunulmasını değerlendirdi. 

Zeyrek, “Milletvekillerinin lojman, bürokrasinin makam saltanatına son vereceğiz sloganıyla iktidara gelmiş bir partinin mensuplarının ve taraftarlarının, bugün sırf kendi mensupları yapıyor diye böylesine büyük bir israfı savunuyor olmasından daha büyük bir siyasi hata olabilir mi?" ifadelerini kullandı. 

Zeyrek'in yazısının ilgili bölümü şu şekilde;

"İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ve iştiraklerinde bulunan gereksiz kiralık araçları tespit etmiş. Toplamda bin 247 aracın gereksiz yere kiralandığı anlaşılmış.

Bu araçların iadesiyle yapılacak toplam tasarruf 5 yılda 250 Milyon TL olacakmış. Çok büyük para!

'Milletvekillerinin lojman, bürokrasinin makam saltanatına son vereceğiz' sloganıyla iktidara gelmiş bir partinin mensuplarının ve taraftarlarının, bugün sırf kendi mensupları yapıyor diye böylesine büyük bir israfı savunuyor olmasından daha büyük bir siyasi hata olabilir mi?"
 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.