Siyanür ölümleriyle ilgili araştırma komisyonu kuruldu

Siyanür ölümleriyle ilgili araştırma komisyonu kuruldu
Geçen hafta İstanbul Fatih'te dört kardeşin, Antalya'da ikisi çocuk dört kişilik bir ailenin siyanürle ölümünün ardından bugün bir intihar haberi de İstanbul Bakırköy'den geldi.

Bakırköy'de bir evde biri çocuk üç kişinin cansız bedeni bulundu. Konuyla ilgili olarak Bakırköy Kaymakamlığı'ndan olaya ilişkin "Osmaniye Mahallesi'nde şüpheli ölüm ihbarı alınmış söz konusu adrese intikal eden ekiplerimiz biri çocuk 3 kişinin cansız bedeni ile karşılaşmıştır. Olay ve nedeni ile ilgili araştırmalar devam etmektedir" denildi. Kaymakamlık dairedeki koku nedeniyle AFAD ekiplerinin sevkedildiğini belirterek, "Ekip tarafından yapılan ölçümlerde olay yerindeki kokunun siyanür olduğu tespit edilmiştir. Konuyla ilgili gerekli önlemler alınmış olup, adli ve idari tahkikat başlatılmıştır" açıklaması yapıldı.
 
Bu olayla üzerine, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bugün. siyanür ölümleriyle ilgili araştırma komisyonu kurulduğunu açıkladı.
 
Açıklama şu şekilde:

“Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak birkaç haftadır gündemde yer alan intihar vakaları karşısında derin üzüntü duymaktayız. Ayrıca bu vakaların kamuoyuyla paylaşım biçimleri, durumu daha hassas bir noktaya çekmektedir. 

Söz konusu olayları ve etkilerini araştırmak üzere Bakanlığımız tarafından bir araştırma komisyonu kuruldu.

Araştırmanın sonuçlarını kamuoyuyla detaylı bir rapor hâlinde paylaşacağız. 

Yaşanan bu üzücü olaylara ilişkin görüntüler mağdur aileleri olduğu kadar toplumu da defaatle yaralamaktadır. Bu nedenle vakalara ait görüntülerin paylaşılmaması konusunda tüm vatandaşlarımızdan duyarlılık beklemekteyiz.

Derin üzüntü duyduğumuz bu süreçte basın mensuplarımızın da kullanılan dil, video ve fotoğraflarla ilgili üst düzeyde hassasiyet göstereceklerine inanıyoruz.”
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.