Sloganları "En iyi Türk Ölü Türk"

Sloganları "En iyi Türk Ölü Türk"

Rum gençleri Mutlu Barış Harekâtını kınamak amacıyla; 20 Temmuz akşamı Ledra Palace Sınır Kapısında eylem yaptı. Eylem, Selanik Peof, Atina Drasis Kes, Patpa Heale, AFE, Rum Üniversitesi ve Opekatı orgutlerinin oluşturduğu "Otonom Enosisçi Üniversite Öğrencileri Cepheleri Birleşik Örgütü  (EFAEFP)" ile ulusal halk cephesi (ELAM) ve Hrisi Avgi örgütleri tarafından düzenledi.

 

Rum gençler düzenledikleri eylemde çeşitli pankartlar ve Yunan bayrakları ile Ledra Palas Sınır Kapısına yürüdü.

 

Eylemde Rumca olarak Türkiye ve KKTC’yi hedeflenerek atılan sloganlar dikkat çekti. Rum barikatına yürüyen grup sık sık "En İyi Türk Ölü Türk",  "Kıbrıs Yunanistan Enosis",  "Atilla Kıbrıstan dışarı",  "Kıbrıs Helendir" sloganları attılar.

 

Eylemde Türkiye ve KKTC aleyhtarı bir konuşma yapan örgüt yöneticileri konuşmalarında sözde ülkelerinin işgal altında olduğu söylemini yineleyerek Türkiye’yi 20 Temmuz Barış Harekâtını gerçekleştirmesinden dolayı kınadılar. Eylemciler ayrıca "Türk askerinin Kıbrıs’tan çekilmesini" de istediler.

 

Eylemde ayrıca Türkiye aleyhtarı propagandalar ön plana çıkarılırken, Türkiye’ye karşı mücadelelerinin süreceği vurgulandı.

 

Eylem boyunca BM Barış Gücünün ara bölgede hiçbir önlem almadığı gözlendi.

 

(Volkan Gazetesi)
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.