Şoförünü fakülte sekterliğine atayan Rektör: Liyakatli bir atama oldu

Şoförünü fakülte sekterliğine atayan Rektör: Liyakatli bir atama oldu
Şoförünü Fakültesi Sekreterliği’ne atayan Tunceli Munzur Üniversitesi Rektörü Ubeyde İpek "Bu atamanın liyakatli olduğunu düşünüyorum zaten bu atamanın liyakatsız olduğunu düşünseydik atamasını yapmazdık bu konuda liyakatli olduğundan şüphem yok” dedi

Sözcü'nin aktardığı habere göre, İletişim Fakültesi Sekterliğine Mayıs ayında atanan Yunus Başarır'ın Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesinden mezun olduğu öğrenildi. Şoförünü İletişim Fakültesin sekterliğine atayan Munzur Üniversitesi Rektörü Ubeyde İpek, “Yunus Başarır' da 10 yıllık tecrübesi olan üniversitede teknisyen kadrosuyla çalışan kişi. Bu kişinin ataması için dekanın teklifi ve rektörün onayı gerekiyor. Şahsın mevzuata herhangi bir aykırılık olmamasından dolayı ataması gerçekleşmiştir” dedi.

“LİYAKATLİ BİR ATAMA OLDUĞUNDAN ŞÜPHEM YOK”
İletişim Fakültesine Sekterliğine yapılan atamanın liyakatli bir atama olduğunu savunan Munzur Üniversitesi Rektörü Ubeyde İpek kendisini şu gözlerle savundu; “Fakülte sekreteri olarak atanabilmek için 10 yıl çalışmışlığının olması ve üniversite mezunu olması gerekiyor.

Bu noktada da söz konusu kişide diğer atadığımız üç dört kişinin atamasıyla birlikte Yunus Başarır' da 10 yıllık tecrübesi olan üniversitede teknisyen kadrosuyla çalışan kişi. Bu kişinin ataması için dekanın teklifi ve rektörün onayı gerekiyor. Şahsın mevzuata herhangi bir aykırılık olmamasından dolayı ataması gerçekleşmiştir.

Yunus Başarır geçmiş süreçlerde teknik kadroda olmasına rağmen şoförlükte görevlendirilmiş birisi. Üniversitede şoförlük görevi olan bir kişi görevlendirmeyle başka bir görevde çalışabiliyor Yunus Başarır'da bu noktada görevlendirilmiş biri. Bundan önce üniversitede birçok kişi bu şekilde atanması yapılmış.

Bu atamanın liyakatli olduğunu düşünüyorum zaten bu atamanın liyakatsız olduğunu düşünmeseydik atamasını yapmazdık bu konuda liyakatli olduğundan şüphem yok.”

 
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Veli Koç1 ay önce
haberi sözcü gazetesinden olduğu gibi akarmışsınız ama haberde geçen bir ifadenin yanlış olduğuna dikkat etmemişsiniz. açık öğretim fakültesi mezunu olmak liyakat bakımından sakınca mıdır? açıköğretim mezunuyum ve şu an doktora yapıyorum. bu da lisans denkliği bakımından açıköğretimin örgün öğretimden farklı olmadığının ispatıdır. bu haber açıköğretim okuyanları ve mezunlarını hiçe sayan zihniyetin tezahürüdür ve yanlış bir zihniyettir. bu bağlamda sözcü haber alıntılamaya layık mıdır?