Son 5 yılda Atatürk heykellerine 297 saldırı!

Son 5 yılda Atatürk heykellerine 297 saldırı!
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsiyetine yönelik saldırılar her geçen gün artıyor.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut'un, Çukurova'da Atatürk heykeline yapılan çirkin saldırıyla ilgili soru önergesini yanıtlayan Bakan Soylu, olaya karışan kişinin yakalandığını ancak mahkemece serbest bırakıldığını belirtti. Soylu ayrıca, son beş yılda Atatürk büstü ve heykeline saldırdığı için 297 kişi hakkında adli işlem yapıldığını açıkladı.

Adana Çukurova'da tahrip edilen Atatürk büstünde incelemelerde bulunan Bulut ise, son 16 yılda Atatürk'e saldırıların arttığını ve Atatürk'ün manevi şahsiyetine yönelik suçların cezasız kaldığını ya da görmezden gelindiğini savundu.

İktidarın tutumunun bu tür eylemlerin artmasında etkili olduğunu belirten CHP'li Bulut, “Her fırsatta Cumhuriyete ve kazanımlarına dil uzatan, Atatürk'ün adını cadde, sokak, stat ve devlet kurumlarından kaldıran iktidar, cezasızlık kültürü yaratmıştır. Amaç Atatürk'ü unutturmak, değersizleştirmektir. Bu insanlara cesaret veriliyor. Bunu hiçbir vicdan kabul etmez” dedi.

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.