Suriye’de ABD’nin Boşalttığı Üslere Rus Askerleri Konuşlanıyor

Suriye’de ABD’nin Boşalttığı Üslere Rus Askerleri Konuşlanıyor

ABD’nin Suriye’den çekilme kararının ardından ABD askerlerinin boşalttığı noktalara Suriye rejim güçleri ile Rus askerleri girmeye başladı.

Rakka kentinin kuzey kesiminde yer alan Ayn İsa kasabasında bulunan ve terör örgütü YPG/PKK ile ABD askerleri tarafından kullanılan üsse Rus askerleri girdi.

Konu ile ilgili olarak 7 Kasım 2019 günü Rus askeri yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda; ABD’nin çekildiği üsse Rus bayrakları asıldığı, üsse Rus Silahlı Kuvvetleri’ne ait mayına dayanıklı Kamaz Typhon zırhlı araç, Rusya askeri polisleri tarafından kullanılan Gaz Tiger-2 zıhlı asayiş aracı Ural-4320 tipi lojistik kamyonlar, BTR-82A devriye zırhlısı ile Kamaz 5350 tipi nakliye araçlarının yanı sıra çok sayıda silah ve mühimmatın da sevk edildiği duyuruldu.

Açıklamalarda Rusya’nın Ayn İsa üssüne toplamda 40 adet askeri araç ve ekipman gönderdiği, Rus sevkiyatının yapıldığı esnada Suriye rejim güçleri tarafından bölgede olağan üstü güvenlik önlemleri aldıkları belirtildi. 

 

Bu yazı http://www.kurdpress.com/details.aspx?id=176287 bağlantısından tercüme edilmiştir.

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.