Suriye sınırına roketatar sistemleri yerleştirildi

Suriye sınırına roketatar sistemleri yerleştirildi

Türkiye, Suriye sınırına roketatar rampaları yerleştirdi. Milli Savunma Bakanlığı, olası Suriye-Irak operasyonu için tüm hazırlıkların tamamlandığını duyurdu.
Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) sınırlarımızda terör koridoru oluşturulmasına asla müsamaha göstermeyecektir. Harekat için tüm hazırlıklar tamamlanmıştır." ifadeleri kullanıldı.

 


 

Bakanlığının Twitter paylaşımda, "Bölgemizin istikrar ve huzuruna katkı sağlayarak Suriyelilerin güvenli bir yaşama kavuşabilmesi için güvenli bölge/barış koridoru kurulması zaruridir" ifadelerine yer verildi. 
Hazırlıklar kapsamında, Suriye sınırındaki askeri birliklere personel takviyesi yapıldı. Şanlıurfa'daki 20. Zırhlı Tugay Komutanlığından çıkış yapan ve askeri personel taşıyan 4 otobüslük konvoy, güvenlik önlemleri altında sınır hattındaki Akçakale ilçesine ulaştı.
Türkiye'nin farklı kentlerindeki birliklerden daha önce Hatay'a gönderilen komando ve zırhlı personel taşıyıcı araçlarından oluşan konvoy da, güvenlik önlemleri altında Kilis kent merkezinden geçerek sınır hattına doğru ilerledi.


 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.