Tekirdağ'da 5 kişilik aile selde kayboldu

Tekirdağ'da 5 kişilik aile selde kayboldu

Tekirdağ'daki sağanak yağış nedeniyle Saray ilçesinde sular altında kalan bir çiftlikte 5 kişilik bir aileden haber alınamıyor.

 

Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, gece başlayan ve aralıklarla etkisini artıran yağış sonrası oluşan sel sularının Saray ilçesinde bağlı Bahçeköy'deki bir çiftliğin bekçi kulübesinde kalan 5 kişilik ailenin kayıp olduğunu bildirdi.

 

Kemelek, kayıp ailenin sel sularına kapıldığı şeklinde söylentiler olduğunu belirterek, "Bahçeköy'de evlerde hasar var. Can kaybı yok. Saray'da sadece kahyanın yaşadığı bir bekçi kulübesini su götürdü. Orada 5 kişinin yaşadığı iddia ediliyor. Onlar kayıp durumda. Yağmur halen devam ediyor. Su birikintisi yok. Bekçi kulübesinde yaşadığı belirtilen 5 kişilik aile aranıyor. Bot hazır, her türlü çalışmalar yapılıyor" dedi.

 

Kemelek, Saray Kaymakamı Zeki Kaya ile yetkililer durum değerlendirmesi toplantısı yaptı.

 

CNN TÜRK'e konuşan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban da kayıp aileyi aramak için greyder ve kepçelerin bölgede çalışmalarını sürdüğünü söyledi.

 

Kayıp kişilerin kimlikleri şöyle: Çiftlik evinde hayvan bakıcılığı yapan Fatih Çakar (40) ve eşi Handan Çakar(30) ile çocukları Büşra(12) Berna(8) ve Afra Çakar.

 

Saray ilçesine bağlı Bahçeköy ve Güngörmez köylerinin yakınından geçen Kambursöğüt Deresi, aşırı yağışlar nedeniyle bugün 03.30 sıralarında taştı. Taşkın, iki köydeki çok sayıda evi sular altında bıraktı. Bazı ağıllarda bulunan büyükbaş hayvanlar telef oldu.

 

Meteorolojik uyarı!

 

Tekirdağ ile Çorlu çevrelerinde bu gece fırtınayla birlikte kuvvetli gök gürültülü sağanak bekleniyor.

 

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan "meteorolojik uyarıda", Tekirdağ il merkezi ile Çorlu çevrelerinde bu gece saat 03.00'a kadar yağış anında oluşacak fırtınayla birlikte kuvvetli gök gürültülü sağanak beklendiği belirtildi.

 

Uyarıda, vatandaşların su baskını, çatı uçması ve yıldırımlara karşı dikkatli olmaları istendi.

 

Kuzey Ege'de poyraz

 

Kuzey Ege'de etkili olan poyraz nedeniyle, Kabatepe-Gökçeada araba vapuru seferleri durduruldu.

 

Çanakkale ile adalar arasında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ yetkililerinden aldığı bilgiye göre, zaman zaman hızını artıran rüzgar nedeniyle Kabatepe-Gökçeada arasındaki araba vapuru seferleri geçici olarak iptal edildi. Yetkililer, Çanakkale-Eceabat, Kepez-Eceabat ve Gelibolu-Lapseki araba vapuru seferlerinin ise sürdürüldüğünü kaydetti.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.