Terör örgütleri 'Eşek arısı'ndan kaçamıyor

Terör örgütleri 'Eşek arısı'ndan kaçamıyor
'Eşek arısı' ve dedektör köpeklerle bulunan el yapımı patlayıcılar, helikopter drone’a takılan bakır aparat sayesinde üzerlerine fünye bırakılarak, yaklaşılmadan imha ediliyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), terör operasyonlarında kısa bir süre önce kullanmaya başladığı, dünyada sayılı ordu tarafından kullanılan ve 'Black hornet' adı verilen 'Eşek arısı' drone, dedektör köpekler ve helikopter drone'lar ile birlikte teröristlerin kabusu haline geldi.

YAKLAŞMADAN İMHA EDİYOR

Mayın El Yapımı Patlayıcı Tespiti ve İmha (METİ) timleri, üzerinde kamerası bulunan ve sessiz bir şekilde uçan “Eşek arısı” ve dedektör köpeklerle buldukları el yapımı patlayıcıları, helikopter drone’a taktıkları aparatla üzerlerine fünye bırakarak, yaklaşmadan imha ediyor. Bu sayede olası can kayıplarının önüne geçilirken, teröristlerin hain planları da bozuluyor. 

MENFEZE TUZAKLANMIŞ HALDE BULUNDU

Öte yandan, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde, özellikle Kato Dağı bölgesinde teröristlerin tuzaklarını birer birer bozan 8’inci Jandarma Komando Alay Komutanlığına bağlı METİ timi, bölgede yaptıkları arama tarama faaliyeti sırasında, 'Eşek arısı' ve dedektör köpek sayesinde menfeze tuzaklanmış el yapımı patlayıcı buldu.

18-03/11/resimid_9133935.jpg

Çevrede geniş güvenlik önlemleri alan ve teknolojinin tüm imkanlarından faydalanan tim, 'Eşek arısı' ile patlayıcıyı inceledikten sonra, kaldırdıkları helikopter drone ile bölgede gözetleme yaptı.

Tim, daha sonra ise, drone’a kendilerinin geliştirdiği bakır bir aparat taktı. Aparata fünye asan tim, bunu patlayıcının üzerine yerleştirdikten sonra uzaktan patlatarak imha etti.

18-03/11/resimid_9133931.jpg
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Vahap5 ay önce
sahene ve cok muazzam eyerki bu turk yapimi ve teknolojsi ise tabiki bir turk olarak gogsum kabardi
Hilmi.5 ay önce
kendi topraklarında türk askerine bu pusular hazırlanırken .türkiyeyi yönetiyoruz diyenler neredeydi. ne yapıyorlardı .türk halkına ve askerine bu pusu lar nasıl kuruldu . türk halkına ve askerine.türk genel kurmayı bize baglı biz demeden adım atamaz bizden izinsiz deyen siyasetciler..bu pusuyu kuranlar nasıl olduda bu pusuları kurdular nasııl nasıl..