Thomas Edison, Yahudi düşmanı çıktı

Thomas Edison, Yahudi düşmanı çıktı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yahudiler akıllı, ampulü buldular hala para basıyorlar” diye göndermede bulunduğu Thomas Edison’un değil Yahudi olmak bir yana, “Yahudi Düşmanı” olduğu belirtildi.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün Yıldız Teknik Üniversitesi’nin 2009-2010 Akademik Eğitim Öğretim Yılının açılış töreninde konuştu. Başbakan Erdoğan Yahudilere övgüler yağdırırken şu ifadeyi kullandı:

 

-HALA İCAD ETTİKLERİ AMPULÜN RANTINI ALIYORLAR-

 

“Hakikaten bakıyorsunuz bilgide Yahudi ve Musevilerin çok ciddi keşifleri var. Bu icatları sebebiyle oturdukları yerde para basıyorlar. Telefonun geçmişine baktığımızda orada onu görüyorsunuz. Ampulde, enerjide onu görüyorsunuz. Onlar, durdukların yerde hala bunun rantını almaya devam ediyorlar. Aynı şekilde iletişimde bunu başarmış. Hala rantını almaya devam ediyor.”

 

Başbakan Erdoğan’ın Yahudilik imasında bulunduğu Thomas Edison, Prof. M. Avram Ehrlich’in 2009 baskılı, “Encyclopedia of Jewish Diaspora: Origins, Experiences, and Culture (Diyaspora Yahudileri Ansiklopedisi: Kökenler, Deneyimler ve Kültür” adlı kitabının “Diyasporanın Müzik ve Kültürü” bölümünde şöyle anlatıldı:

 

“New York’ta çalışan Thomas Edison (1887-1937), D.W.Griffith (1878-1948) ve Thomas Ince (1882-1924) dahil Yahudi olmayan (ve sıklıkla Yahudi Düşmanı) film yapımcılarından basında sinemanın yaratıcı ve öncüleri olarak söz edilirken, Samuel Goldwyn (1882-1974), Jesse Lasky (1880-1958) ve Louis B. Mayer (1885-1957) ile birlikte IMP’nin kurucuları dahil, stüdyolarını Güney Kaliforniya’da yeniden konumlandıran Yahudi film yapımcılarına, eğitimsiz, kaba, vulgar müstebitler gibi iftiralara uğramaktaydılar…”

 

AKP’nin ambleminde de bulunan ampulü icad etmesiyle bilinen fizikçi Edison, ilk Frankeştayn filmini çeken kişi idi. Yahudi Diyasporası Ansiklopedisi Editörü Prof. M. Avram Ehrlich ise Çin’deki Shandong Üniversitesi, Felsefe ve Sosyoloji Okulu, Yahudilik ve Dinlerarası Araştırmalar Merkezi’nde çalışıyor.

 

(ANKA)
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.