TRT'ye de kayyum atanacak mı?

TRT'ye de kayyum atanacak mı?

İçişleri Bakanlığı’nın 3 büyükşehir belediyesine “PKK terör örgütünü destekleme” gerekçesiyle kayyum kararı sonrasında, gözler TRT’ye çevrildi. 23 Haziran İstanbul seçiminden önce kırmızı bültenle aranan PKK ele başlarından Osman Öcalan’ı ekranlara çıkaran TRT yönetimine kayyum atanıp atanmayacağı sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girdi.

TRT OSMAN ÖCALAN’IN AYAĞINA GİTMİŞTİ!

TRT, kırmızı bültenle aranan terörist Osman Öcalan’ın ayağına giderek röportaj yapmıştı. Osman Öcalan röportajda, yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine yönelik mesajlar vermişti.

Büyük tepki toplayan bu röportajdan önce ise, PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın yenilenecek İstanbul seçimi ile ilgili HDP’ye tarafsızlık çağrısı yaptığı mektubunun da devletin ajansı Anadolu Ajansı tarafından kamuoyuna aktarılması çok tartışılmıştı.

Osman Öcalan TRT’ye yaptığı açıklamada abisi Abdullah Öcalan’ın mesajının Kürtler tarafından dinleneceği yorumunda bulunmuştu. Osman Öcalan’ın devletin televizyonu TRT’ye çıkarılmasına ise kamuoyu tarafından verilen vergilere ve şehitlere ihanet olarak görülmüştü. 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.