Trump’ın skandal mektubuna CHP’den sert tepki

Trump’ın skandal mektubuna CHP’den sert tepki
ABD Başkanı Donald Trump’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği ortaya çıkan skandal mektuba CHP’den sert tepki geldi. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Türkiye’nin ABD karşısında sessiz kalmaması gerektiğinin altını çizerek, “Bu milletin genlerinde böyle bir alçaklığa göz yumacak bir gen yok!” ifadelerini kullandı:

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Twtiter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye, diplomasi tarihinde hiçbir zaman hakarete uğrayan bir ülke olmamıştır. Maalesef Erdoğan bize bunu da yaşattı. Trump, nasıl olur da T.C. Cumhurbaşkanına “salak olma” diyebilir? Nasıl böyle gayriciddi bir resmi yazı gönderebilir?

Dış politikada her zaman ülkemizin yanındayız, Mehmetçiklerimizin menfaatlerinden yanayız. Ancak Türkiye, ABD karşısında sus pus olamaz, kendini kullandıramaz! Bu milletin genlerinde böyle bir alçaklığa göz yumacak bir gen yok!

Bu millet, ahval ve şerait içinde dahi yurdunu kanının son damlasına kadar savunmuş şerefli, onurlu bir millettir. Kesinlikle yabancı ülkelerin yönlendirmeleriyle yönetilemez. Yabancı ülkelerin hakaret etmesine izin veremez.

Trump'ın bu tutumunu kınıyor, bir haftadır susan iktidarı Trump'a cevap vermeye çağırıyoruz."
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.