Turgay Ciner'in kanalı yandaşların kalesi oldu

Turgay Ciner'in kanalı yandaşların kalesi oldu
AKP alehtarı tüm yazarlarını ve programcılarını kapı dışarı eden Doğan Medya'nın sahibi Aydın Doğan'ın haber kanalı CNN Türk'te AKP'nin en azılı kalemşörlerini her gece ekranlara çıkartıp muhalefete tabanca gibi ateş ettirirken, Ciner Medya'sı, Doğan Medyası'nı solladı.

Özellikle İYİ Parti'nin kurulma aşamasında ve kurulmasından sonra sözcülerine ve açıklamalarına yer vermeyen çoğu zaman telefonla cevap hakkını dahi kullandırtmayan CNN Türk ve Habertürk TV'leri, AKP'nin yandaş kanallarının da mihmanları oldu. Habertürk TV'de dün akşam yine tam bir muhalefet infazı yaşandı.

Sunucu Didem Arslan Yılmaz'ın konukları, her zaman olduğu gibi her konunun uzamanı ünlü stratejist, bir dönem AKP alehtarı Jeopolitik Dergisi'ni çıkartan ancak şimdilerde RTE tarafından atanarak Yüzyıl Üniversitesi'ne Rektör olan Yaşar Hacısalihoğlu, Balkanlar ve Ortadoğu'nun en hızlı siyasi rüzgar gülü Nagihan Alçı, her programda farklı görüşleri savunmasıyla neyi savunduğu yıllardır anlaşılamayan ancak davaları alabilmek için büyük çaba sarf eden hukukçu Ersan Şen ve yeni türeme akademisyen Selman Öğüt, CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı'ya el birliğiyle saldırdılar.

Program başından itibaren beşe bir olunca baştan sona AKP kalemşörlerinin saç baş yolduran gerçek dışı ve yönlendirici açıklamalarıyla yankılandı. AKP'nin alehine söylenen her sözü hep bir ağızdan saldırarak kesen ve "FETÖ Ağzı" şablonuyla saldıran bu kalemşörlere Atıcı, başarılı savunmasıyla ve sabrıyla karşılık verdi.

İzleyenlerin büyük protestosu nedeniyle Habertürk TV'nin santrali kilitlenirken, her muhalifi ve muhalefeti FETÖ'cü olmakla suçlayan yandaşların ellerinde son kalan ergümanını Atıcı'nın somut ve net örnekleri yerle bir etti. Beş kişiye karşı sabırlı ve mantıklı açıklamalarla AKP hükümetinin FETÖ'yü nasıl yarattığını nasıl beslediğini nasıl bürokrasi ve adalet sisteminin içine yerleştirdiğini ve ne istedilerse verdiklerini açıklayan Ayuğ Atıcı, konuştukça paniğe kapılan kalemşörler hep bir ağızdan sözünü kesip saldırdılar.

İşte o anlar:
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.