Türk camilerini PKK mı yaktı?

Türk camilerini PKK mı yaktı?
Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde bir Türk camisine düzenlenen saldırıyla ilgili yürütülen soruşturmada güvenlik birimlerinin Kürt gruplar üzerinde yoğunlaştığı bildiriliyor.

DW Türkçe’ye göre, soruşturmayı yürüten emniyet yetkilileri ve savcılıktan yapılan açıklamada, Almanya’da yasaklı PKK örgütüne yakın internet sitelerinde kundaklama olayı ile ilgili videolar ve açıklamalar yer aldığına dikkat çekildi. Soruşturma ekiplerinden elde edilen bilgiler doğrultusunda "Öfkeli Kürt Gençliği"adlı grubun üyelerine yoğunlaştığı ifade edildi.

CAMİ VE DERNEK BİNALARINA SALDIRILAR

Polis ve savcılığın Almanya’nın diğer eyaletlerinde Türk camileri ve kuruluşlarına yönelik saldırılarda da muhtemel bağlantının olabileceği üzerinde durduğu belirtilen haberde son olarak Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin Ahlen kentinde Ülkü Ocağı binasına ve binanın önünde park edilmiş bir araca Pazartesi sabaha karşı molotof kokteyli atıldığına dikkat çekildi.

Haberde hafta sonu da Berlin’de Koca Sinan Camii’ne, Meschede kentinde Türk-Alman Dostluk Derneği’ne, Schleswig-Holstein eyaletinin Itzehoe kentinde de bir camiye saldırılar düzenlendiği, saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.