Türk Gemisine Korsan Saldırısı

Türk Gemisine Korsan Saldırısı
Türk gemisi Nijerya'da korsanların saldırdırısına uğradı. Alınan bilgiye göre 10 Türk denizci rehin alındı. 
Kamerun’un Douala Limanı'ndan Fildişi Sahili Abidjan Limanı'na boş olarak gitmekte olan Paksoy-1 isimli Türk yük gemisi korsanların saldırısına uğradı. Tamamı Türk vatandaşı olan 10 denizcinin korsanlar tarafından rehin alındığı öğrenildi. Alınan ilk bilgilere göre yaralanma ve can kaybı yok. Personelin serbest bırakılması için çalışmalar devam ediyor.

Firma Kadıoğlu Denizcilik SAN. TİC: A.Ş. konuya ilişkin bir açıklama yaptı: "Kamerun’un Douala limanından / Fildişi sahili Abidjan limanına boş olarak gitmekte olan 8900 Dwt Türk bayraklı Paksoy-1 isimli yük gemimize yaklaşık olarak 02:58N - 004:40E mevkinde Nijerya Brass kıyısının 124 mil (230 kilometre) güneybatısında silahlı korsanlarca saldırıya uğramış, gemideki iletişim ve seyir cihazlarına zarar verilmiş ve tamamı Türk vatandaşı 10 denizci arkadaşımız korsanlar tarafından rehin alınmıştır. İlk duyumlara göre yaralanma ve can kaybı yaşanmamıştır. Tüm personelimizin salimen serbest bırakılmaları için çalışmalarımız devam etmektedir. Konu hakkında daha detaylı bilgilere ulaştıkça sizlere ileteceğiz" ifadeleri kullanıldı.

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.