Türk Milliyetçiliğinin Duayenlerinden Av. Vehbi Ünal Vefat Etti

Türk Milliyetçiliğinin Duayenlerinden Av. Vehbi Ünal Vefat Etti


MHP kurucularından, MHP Genel Başkan Yardımcısı, MHP Eski Başkanlık Divanı Üyesi, Milli Türk Talebe Birliği  (MTTB) Eski Genel Başkanı Haluk Ayhan'ın kayınpederi Avukat Vehbi Ünal hayatını kaybetti.

Öğretim Üyesi Prof. Dr. Avukat Kürşat Ünal'ın babası, eski Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan'ın da kayınpederi olan Vehbi Ünal 88 yaşında hayatını yitirdi.

Ankara'da Uzun yıllar avukatlık yapan ve son yıllarını Konya, Seydişehir, Kızılcaköy Mahallesi'ndeki çiftliğinde geçiren avukat Vehbi Ünal'ın cenazesi yarın Kızılca köyünde öğle namazına müteakip defnedildi.

Alpaslan Türkeş’in dava arkadaşı, aynı zamanda avukatı olan Vehbi Ünal Ankara da güven Hastanesi'nde tedavi görüyordu. Ünal’ın cenazesi doğum yeri olan Seydişehir’e bağlı Kızılcaköy’de Seydişehir Müftüsü Adem Bebek’in kıldırdığı cenaze namazı sonrası köy mezarlığında toprağa verildi. Cenazeye aynı zamanda Vehbi Ünal’ın da damadı olan MHP Denizli eski Milletvekili, MHP Genel Başkan Yardımcısı, Emin Haluk Ayhan, MHP eski milletvekili Oktay Vural, MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birturk, Gazi Üniversitesi eski Rektörü Rıza Ayhan, Akkanat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akkanat, Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Av. Vehbi Ünal'ın vefatı üzerine İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş bir Taziye Mesajı yayınladı. Yokuş'un mesajı şu şekilde:

"TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN ÖNDERLERİNDEN GÖNÜL VE DAVA ADAMI (Hemşehrimiz) AV.VEHBİ ÜNAL BEY HAKKA YÜRÜMÜŞTÜR. TÜRK MİLLETİNİN BAŞI SAĞOLSUN!"

haberiniz.com.tr olarak merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk Milliyetöilerine sabır diliyoruz.

MHP kurucularından Vehbi Ünal vefat etti

img_20190611_133448_0.jpg
 

img_20190611_125552_6.jpg

img_20190611_134020_6.jpg

img_20190611_133857_4.jpg

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.