Türkiye'den düşündürücü iki fotograf

Türkiye'den düşündürücü iki fotograf

Haberiniz.com- 3 gündür Ankara’da olan ve AKP Genel Merkezi ve Sıhhiye’de fabrikalarının kapatılmaması için mücadele eden Tekel işçisine yönelik, Ankara Abdi İpekçi Parkı’nda güvenlik güçlerinin çok sert müdahalesi tepki çekti. MHP ve CHP Milletvekillerinin de arabulucu olmak için bulunduğu bir sırada, milletvekilleri, basın mensupları ve vatandaşlar da dahil olmak üzere o bölgede bulunan herkese yönelik yapılan biber gazlı ve tazyikli sulu müdahale, Meclis Genel Kurulu’nda da gerginliğe neden oldu.

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Meclis Genel Kurulu’nda AKP’li milletvekillerine yönelik “Habur’da gösterdiğiniz hoşgörüyü Tekel işçisine gösterseydiniz” diyerek tepkisini dile getirdi.

19 Ekim 2009 tarihinde Türkiye’ye Habur’dan giriş yapan PKK’lı teröristler, terör yandaşları tarafından gösterilerle karşılanmış, hiçbir güvenlik müdahalesi yapılmamış, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da 20 Ekim Salı günü partisinin Meclis Grup toplantısında “Habur Sınır Kapısı’nda yaşanan manzara karşısında umutlanmamak mümkün mü? Bu bir umuttur. Türkiye’de bir şeyler oluyor, iyi, güzel şeyler oluyor. Umut verici gelişmeler oluyor” sözleriyle PKK şovunu değerlendirmişti. Ancak tüm yurtta yükselen tepkiler sonrası Hükümet yetkilileri tepki göstermek zorunda kalmıştı.

19 EKİM'DE PKK'LI TERÖRİSTLERE YAPILAN KARŞILAMA

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.