"Türkiye ile alakalı sorunlar vardı. Var ve var olmaya devam edecek"

"Türkiye ile alakalı sorunlar vardı. Var ve var olmaya devam edecek"
NATO zirvesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrasında açıklama yapan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, "Türkiye ile alakalı sorunlar vardı. Var ve var olmaya devam edecek. Ama iki taraf da olumlu yaklaşım sergilerse bu sorunlar aşılabilir" dedi.

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, dün NATO zirvesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrasında açıklamalarda bulundu.

Miçotakis, "Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile açık bir tartışmamız vardı. Türkiye'nin son adımları ile ortaya çıkan meseleleri masaya koydum. Karşılıklı anlaşmazlıklar kaydedildi. İki taraf Güven Arttırıcı Önlemler görüşmelerinin devamı kararı aldılar. Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'a Dış Politika Kurulunu toplayarak tüm siyasi partilerin bilgilendirilmesi talimatını verdim. Yunan halkına söylemek istediğim şey; Türkiye ile alakalı sorunlar vardı. Var ve var olmaya devam edecek. Ama iki taraf da olumlu yaklaşım sergilerse bu sorunlar aşılabilir" dedi. 

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.