Türkiye'yi Sallayacak Şok Plan !

Türkiye'yi Sallayacak Şok Plan !

Terör örgütü üyesi olan ve Adliyeye gönderilen 17 kişinin Mehmet Ağar'a karşı yapacakları sukisat planı ele geçirildi.

Devrimci Karargah operasyonu kapsamında 5 ilde 14 ayrı adreste yapılan eş zamanlı operasyanlarla gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen17 kişinin 11 Eylül tarzı bir eylem hazırlığında olduğu, İzmir'de yatlara ve Zaman Gazetesine saldırı planladığı da öne sürüldü.

Örgütün ayrıca Mehmet Ağar'a suikast planı hazırlığı içinde olduğu plan ele geçirildi.

Yapılan açıklamada eylemlerin hedefinin açılım sürecini baltalamak olduğu bildirildi.

Gözaltına alınanlar arasında örgütün yeni lideri Türkiye sorumlusu Ulaş Erdoğan'ın da gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul'da uçak kaçırma planı ortaya çıktı. Havalimanı'nda görevli üç kişi gözaltına alındı.

Tuzla'da bazı tersanelere suikast planı ortaya çıktı.

Örgütün talimatları yurt dışından geldiği bildirildi.

ŞOK PLANIN DETAYLARI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada, İstihbarat Şube Müdürlüğü ile koordineli olarak, İstanbul, Ankara, Aydın, Denizli ve Diyarbakır'da sol bir terör örgütüne yönelik operasyon başlatıldığı belirtildi. Operasyonlarda, örgüt üyesi ve örgütle irtibatlı olduğu belirlenen 17 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Gözaltına alınan kişilerin üstlerinde ve kaldıkları yerlerde yapılan aramalarda, bol miktarda dijital malzeme, örgütsel doküman ve yayın ele geçirildiği bildirildi.

Ele geçirilen örgütsel malzeme ve yayınların incelenmesi sonucu sol örgütün, ''lüks araçların benzin dökülüp yakılması, İstanbul ve İzmir'de lüks yatların yakılarak 'demokratik açılım' sürecinin sabote edilmesi, ulusal bir yayın kuruluşunun kamyonlarının ve depolarının yakılması, uçak kaçırma ve eski bir siyasi parti başkanı ile iş adamlarına yönelik suikast düzenlemek gibi sansasyonel eylem hazırlığı'' içinde olduklarının anlaşıldığı açıklandı.

''Devrimci Karargah'' örgütü üyesi oldukları bildirilen 17 kişi, şubedeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine sevk edildi.

(Son Sayfa)  
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.