Ümit Özdağ istifa etti

Ümit Özdağ istifa etti
Ümit Özdağ, Türk Ocakları'na çok sert tepki gösterdi ve Türk Ocakları'ndan istifa ettiğini açıkladı.

Türk Ocakları resmi sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kutlama mesajı yayımlandı. Atılan mesajda, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin ilk Bakanlar Kurulu üyelerini kutlar, Türk milletine hayırlı hizmetlerde bulunmalarını dileriz” ifadeleri kullanıldı.

Bu mesaj üzerine İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Türk Ocaklarına tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından Türk Ocakları’nın mesajını paylaşarak,“Türk Ocakları Türkiye Cumhuriyetini kuran fıkrin ve kadronun merkeziydi. Bunu unutarak Erdoğan'ı tebrik etmek, Türk Ocağı ruhunu terk etmektir” diyen Ümit Özdağ, Türk Ocakları’ndan istifa ettiğini açıklayarak, “Türk Ocakları tekrar Türk olana kadar Türk Ocakları'ndan istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.

İşte Ümit Özdağ’ın mesajı:

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
A.Conkbayır 7 ay önce
sayın özdağ, sizin chp için söylediğiniz de nankörlük değilmiydi? o lafı sizden duymak çok ağırdı. bugün oturduğunuz koltuğu düşününce...
ahmet albaş7 ay önce
türk ocağı kutlamasından ne rahatsızlık duydunuz ?sayın ümit özdağ tebrik edilen makam t.c. makamıdır bundan neden alındınız ki çok tuhaf