"Yeni iddianameler gelebilir"

"Yeni iddianameler gelebilir"

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Ergenekon’la ilgili 5 soruşturma dosyasının olduğunu bunların 5 ayrı iddianame daha hazırlanması anlamına gelebileceğini belirterek “Kamuoyu hazır olsun” dedi.

 

Kart, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında bir soru üzerine Ergenekon savcıları, hakimleri ve polislerin bir iftar yemeğinde bir araya gelmesini değerlendirdi. Silivri’de bir trajedi yaşandığını ifade eden Kart “Yargılanan herkes masumdur demiyorum ama hukuk ihlalleri sebebiyle suçlu olanlar da hak ettikleri cezayı almayacak. Gerçek failler kenardan bu tabloyu mutlu bir şekilde izliyorlar. Hükümetin de gerçek failleri bulmak gibi bir amacı yok“ dedi. Hükümetin polis üzerinden Ergenekon soruşturmasına doğrudan müdahil olduğunu savunan Kart, davadan sağlıklı ve adil bir yargılama çıkmayacağını söyledi.

 

Ergenekon’la ilgili soruşturmanın gizliliğinin ihlal edildiği gerekçesiyle HSYK’ya suç duyurusunda bulunduğunu, 10 gün önce bir müfettişin kendisiyle görüştüğünü belirten Kart “Müfettişlik makamının belli siyasi sembolleri taşıdığını ve bunu göstermekten kaçınmadığı”nı savundu. Bugüne kadar Ergenekon’da 3 iddianame hazırlandığını belirten Kart, “Öğrendiğim kadarıyla 5 soruşturma dosyası daha var. 5 ayrı iddianame daha gelebilir ya da bunlar birleştirilerek görüşülebilir. Kamuoyu hazır olsun” dedi.

 

(ANKA)
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.