Yeni Şafak'ta bayram operasyonu

Yeni Şafak'ta bayram operasyonu

Yeni Şafak gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert'in Ramazan Bayramı sonunda gerçekleştirmesi beklenen 'Yapılanma' operasyonu son şeklini almak üzere. Özellikle gazetenin 'Kangren' halini alan 'İstihbarat Servisi'ni hedef alan operasyonda yazı işleri kadrosunda da yeni müdür isimleri anılmaya başlandı. İstihbarat Müdürü'nün olmadığı servisin kontrolden çıktığı iddia ediliyor. Sorumlu olarak belirlenen ancak resmen ataması yapılmayan kıdemli bir muhabirin de diğer muhabirlere söz geçirmekte zorlanması, yeni operasyonun nedenleri arasında gösteriliyor. Öte yandan uzun süredir Yazı İşleri Müdürü kadrosu bulunmayan Yeni Şafak'ta yönetim katını sağlamlaştıracak iki yeni isim fısıldanmaya başlandı. Yaklaşık iki ay önce de bir operasyon geçiren Yeni Şafak'ta Genel Müdür Nurullah Öztürk, Mali İşler Müdür Mustafa Küçük ve İstihbarat Müdürü Mevlüt Yüksel’in görevlerine Albayrak’ların talimatıyla aynı gün son verilmişti.

 

Yeni Şafak’ta habere gitmek için araç bulmakta sıkıntı çeken TV Net ve gazete muhabirlerinin masraflarında da kısıntıya gidildi.  Aylardır avansla geçinmek zorunda bırakılan personele bayramda da maaş verilemeyeceği Yeni Şafak çalışanları arasında konuşuluyor.

 

(Oda tv)
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.