YKS ek tercih sonuçları açıklandı

YKS ek tercih sonuçları açıklandı

YKS ek tercih sonuçları açıklandı. İlk tercihlerinde istediği bölüme yerleşemeyen veya üniversiteyi kazanamayan adaylar şanslarını ikinci tercihlerde denediler.

ÖSYM'den yapılan açıklama şöyle; 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarına göre 2019-2020 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına, 19 Eylül 2019 tarihinde saat 14.45'ten itibaren ÖSYM'nin Adaylar sonuçlara https://sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden ulaşılabilecek. internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir.
YKS ek yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 23-25 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, Üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.
Adaylar, 2019-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 05-11 Eylül 2019 tarihleri arasında T.C. Kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM'nin internet adresinden bireysel olarak yaptılar.

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.