Zamlar AKP ve MHP'lileri de isyan ettirdi

Zamlar AKP ve MHP'lileri de isyan ettirdi
YHT’nin abonmanlık ücretlerine yaptığı fahiş zamma AKP ve MHP’liler tepki gösterdi. AKP’li Meclis Üyesi Orhan Durmuş “Bu zammı içimize sindirmemiz mümkün değil” dedi.

YHT'ye yapılan fahiş zamma tepkiler devam ederken, bu kez AKP ve MHP'liler de isyan etti.

MHP Eskişehir Milletvekili Nurullah Sazak, zamla ilgili olarak TBMM'ye soru önergesi verirken, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin AKP'li Meclis Üyesi Orhan Durmuş da, “Bu zammı içimize sindirmemiz mümkün değil” dedi. MHP'li Sazak ise önergesinde, “Yapılan zam acilen gözden geçirilmeli” dedi.

VATANDAŞ GEÇİM DERDİNDEYKEN...

Sözcü'nün haberine göre AKP'li Meclis Üyesi Durmuş, “TCDD yapmadık diyor ama eğer böyle bir zam varsa da içimize sindirmemiz mümkün değil. Vatandaş zaten geçim derdindeyken böyle bir artışı kabul edemeyiz” dedi ve şunları söyledi:

“Bu zam mantıklı değil. Bunu doğru görmem mümkün değil. Vatandaşın geçim sıkıntısı çektiği böyle bir dönemde bu içimize sinmez. Bunun geri alınması noktasında partimiz nezdinde elimizden geleni yapacağız. Çünkü bu vatandaşı mağdur eden bir durum. Bu kadar yüksek oranda bir zam olmaz''

MHP'DEN SORU ÖNERGESİ

MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak da, YHT abonman fiyatlarına yapılan zam ile ilgili olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'a soru önergesi yöneltti.

Sazak “Yapılan bu zamlar acilen gözden geçirilmeli” dedi ve durumun takipçisi olacağını belirtti. “Bütçesini abonman fiyatlarına göre ayarlayan vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi” gerektiğini vurgulayan MHP'li Sazak, Bakan Cahit Turhan'a şu soruları yöneltti:

– Abonman kartlarına ait indirim oranlarının değişmesi sonucunda yeni fiyatları nedir? 30 günlük abonman fiyatlarına neden yüksek fiyat artışı yapılmıştır? Söz konusu biletlerin indirim oranları neden değiştirilmiştir?

– Özellikle çalışan ve öğrencilerin tercih ettiği abonman kartlarına ait indirim oranlarının gözden geçilerek fiyatlardaki artışın makul düzeye çekilmesi planlanmakta mıdır?

– Halk nezdindeki bilgi kirliliğinin giderilmesi için yeni fiyatların şeffaf bir biçimde kamuoyu ile paylaşılması düşünülmekte midir? İnternet ve mobil satış kanallarında uygulanan indirim tutarı ne kadardır? Bu tutarda bir değişiklik yapılmış mıdır? Business vagonlarda çocuk, genç, öğretmen, basın, 60-64 yaş ve 65 yaş üstü gibi indirimler neden kaldırılmıştır?
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
solmaz2 ay önce
başka bakış açısı ankara-konya arası 54 tl. abone ise 12,80 -tl bu olmaz. öğrenci veya abonman indirim %80 olamaz. istanbul yolcusu polatlı ağırlıklı aboneler yüzünden bilet bulamıyor. çare çok acil kırıkkale- polatlı arasına banliyö seferleri konmalı