Carmina Burana Zorlu PSM Sahnesi’nde

Carmina Burana Zorlu PSM Sahnesi’nde
Alman Besteci Carl Orff’un tüm dünyada tanınmasını sağlayan eseri “Carmina Burana”, Beuern Şarkıları olarak da bilinir.

1803’de, Almanya - Münih'teki Bayern Kütüphanesi’nde bulunan,11,12 ve 13.yüzyıldan kalan 254 şiir ve dramatik metinden oluşan “Carmina Burana”, müzisyen kökenli bir aileden gelen Alman Carl Orff  tarafından bu metinlerden seçilmiş  şiirler  üzerine, sahne kantatı olarak 1936 yılında bestelendi.İlk kez 8 Haziran 1937'de Frankfurt Operası’nda  sahnelenen “Carmina Burana”,  müzik tarihinin en önemli kantatları arasındaki yerini aldı. 
 
Dünyanın hemen her yerinde sahne kantatı olarak birçok defa büyük ilgi ve beğeni ile karşılanmış olan Carmina Burana, Carl Orff'un Tironfi (Zaferler) üçlemesinin ilk eseridir. Doğayı ve aşkı dile getiren Latince metinlere dayanır.
Serdar Yalçın’ın müzik yönetmenliği’ni üstlendiği konserin koro şefi ise Paolo Villa. 

İstanbul Devlet Opera ve Balesi solistleri’nden Soprano Nazlı Deniz Süren, Tenor Caner Akın ve Bariton Hakan Aysev’in yer alacağı konser, İstanbul Devlet Opera - Balesi Orkestrası ve  Korosu ,  İDOB Çocuk Korosu ve Beşiktaş Çocuk Korosu eşliğinde sahnelenecek.
ZORLU PERFORMANS SANATLARI MERKEZİ  -  Ana Tiyatro

12 Ocak 2018 Cuma Saat: 20:30  /  20 Nisan 2018 Cuma Saat: 20:30 

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.