Gazi Karabulut’tan Değerler Eğitimi Hikâye Seti

Gazi Karabulut’tan Değerler Eğitimi Hikâye Seti
Haberin Fotoğraflarını Göster
Milli Eğitim Bakanı tarafından 18.07.2017 günü, yeni müfredat ile ilgili yaptığı açıklamada “Müfredatların giriş bölümüne 'değerler eğitimi' başlığı altında bir bölüm eklenmişti. Müfredatlar yenilenirken farklı kültür ve  medeniyet havzalarının katkıları belirginleştirilmeye çalışılmıştır.” şeklindeki açıklaması ile “değerlerin” uygulanması ile ilgili resmi süreci başlatmıştı. Bu süreç doğrultusunda,  eğitimci yazar Gazi KarabulutYaşanmış Hikâyelerde Değerler” başlığı altında on hikâye yazdı.
 
 İkinci ve üçüncü sınıf seviyesinde kaleme alınan hikâyelerde “Adalet, Dostluk, Dürüstlük, Öz denetim, Sabır, Saygı, Sevgi, Sorumluluk, Vatanseverlik, Yardımseverlik” gibi temel değerler anlatılmaktadır. Ayrıca “canlılara saygı, anne sevgisi,  empati, dayanışma, merhamet” gibi değerlerin hikayelere serpiştirildiği görülmektedir.
 
Berikan Yayınevi tarafından baskısı gerçekleştirilen hikâyelerde, güncel hayatın içinde yer alan değerlerin yanı sıra tarihi, milli, dini değerlere de yer verilmektedir.
 
On hikâyeden oluşan setin yanı sıra Değerler Ağacı Afişi çalışmasına da yer verilmiş. Ayrıca Değerlendirme Kitapçığının içinde yanlış-doğru, boşluk doldurma ve klasik sorularla ölçme yapılabiliyor. Değerler ile ilgili genel değerlendirme testinin yanı sıra değer kazanımlı öz değerlendirme formu da yer almaktadır.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.