Grammy Ödüllü Maya Azucena'dan 'Uzun ince bir yoldayım' türküsü

Grammy Ödüllü Maya Azucena'dan 'Uzun ince bir yoldayım' türküsü

Maltepe Belediyesi Cumhuriyet'in 94'üncü yılı dolayısıyla düzenlenediği “Cumhuriyet Benim - Cumhuriyetimizin 94. Yılını 94 Etkinlikle Kutluyoruz” etkinlikleri başladı.

1 ay boyunca ilçeyi festival alanına çevirecek olan etkinliklerin ilkinde Grammy ödüllü dünyaca ünlü sanatçı Maya Azucena, Beşçeşmeler Meydanı’nda konser verdi. Konserde Azucena’ya Türkiye’nin ilk kadın neyzeni Burcu Karadağ eşlik etti.

Türkçe performans mest etti

Amerika Birleşik Devletleri’nin divası olarak bilinen, 4 oktavlık güçlü sesi, aldığı ödüller ve ses getiren düetleriyle bilinen Maya Azucena verdiği konserle Maltepelileri coşturdu. Birbirinden güzel şarkılarını söyleyen Maya Azucena sahne performansı ile de izleyenlerden tam not aldı. Konserde Neyzen Burcu Karadağ'ın eşlik ettiği Maya Azucena, Aşık Veysel’in ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ türküsünü seslendirdi. Azucena'ın Türkçe performansı dinleyicileri mest ederken, Grammy ödüllü sanatçı uzun süre alkışlandı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ile ilgili bilgi veren Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Melih Morsünbül, “Maltepe Belediye Başkanımız Sayın Ali Kılıç seçim döneminde söz vermişti. Cumhuriyet ayını bir festival havası içinde kutlanacağını söylemişti. Hazırlıklarımızı tamamladık. Bu yıl bir ay önümüzdeki yıl ise 6 ay kutlayacağız. Cumhuriyet’in ismine yakışır, mücadelemize yakışır kutlamalar gerçekleştireceğiz. Maya Hanım bugün Cumhuriyet kadınları için sahneye çıktı. Kendisi Grammy ödüllü bir sanatçı, bizim de nazik davetimizi kırmayarak açılış konserimizde yer aldı ve bu geceyi renklendirdi” dedi. 

Mustafa Biçer - Mustafa Bakırhan

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.