Güzel Helen 1 Şubat'ta Süreyya Operası'nda

Güzel Helen 1 Şubat'ta Süreyya Operası'nda
Geçtiğimiz sezon Türkiye Prömiyeri gerçekleşen LA BELLE HÉLÈNE (Güzel Helen)  opereti, 1 Şubat 2018’den itibaren Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde sahnelenmeye başlayacak. Alman asıllı Fransız besteci J.Offenbach’ın bestelediği Operet, ilk kez 1864 yılında Paris’de sahnelendiğinde, hem seyircilerden hem de eleştirmenlerden büyük beğeni toplamıştı.Operet;  Isparta Kraliçesi ve Menelaos'un eşi Helen'in, Truva Kralı'nın oğlu Paris ile kaçış hikâyesini gülünç ve nükteli bir şekilde ele alıyor. Bu olay Truva Savaşı'nın çıkmasına sebep oldu.

Eserin librettosu, Henri Meilhac ve Ludovic Halévy’e ait (OEK Edisyonu ve Paris Orkestrasyonu). Türkçe çevirisi ise Işık Noyan tarafından yapıldı. “LA BELLE HÉLÈNE” (Güzel Helen) ,  Murat Göksu’nun rejisi ile sahneleniyor. Eserin orkestra şefliğini Zdravko Lazarov, koro şefliğini ise Paolo Villa üstleniyor. Eserin dekor tasarımı Zeki Sarayoğlu’na, kostüm tasarımı Serdar Başbuğ’a, ışık tasarımı da Ahmet Defne’ye ait.Eserde, Paris rolünü Caner Akın ve Ahmet Baykara, Hélène rolünü Şebnem Ağrıdağ ve Hande Soner Ürben, Ménélas rolünü Cenk Bıyık ve Çağrı Köktekin, Agamemnon rolünü Alper Göçeri ve Kevork Tavityan, Calchas rolünü Ufuk Karakoç, Oreste rolünü Nesrin

Gönüldağ ve Deniz Likos, Achille rolünü Serkan Bodur ve Yoel Keşap, Bacchis rolünü Banu Ergün ve Funda Güllü, Leaena rolünü Peyman Dorkan ve Zeynep Halvaşi, Parthénis rolünü Betül Görgülü ve Şöhret İnanç dönüşümlü olarak oynarken; Ajax 1 rolünü

Zafer Çiftçi, Ajax 2 rolünü Can Reha Gün, Philocome rolünü Engin Yavuz, Euthyclès rolünü Erdem Gedik üstleniyor. 1-3-6-7-9-10-13 Şubat 2018 tarihlerinde Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde sahnelenecek.
 
Biletler:

www.dobgm.gov.tr
www.biletiva.com
 

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası ve Fulya Sanat Merkezi Gişeleri


 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.