İDOB'un resim yarışmasına yoğun katılım

İDOB'un resim yarışmasına yoğun katılım
Van’dan Trabzon’a, Mardin’den Erzincan’a, Rize’den Diyarbakır’a, Adana’dan Artvin’e, Gaziantep’ten Ordu’ya, Zonguldak’tan Hatay’a çok çeşitli ilden, İşitme Engelliler Okulu’nun da aralarında bulunduğu farklı okullardan, belki de hiç opera ya da bale eseri izleme imkânı bulamamış çocuklarımızın yoğun katılımı ile yarışma şimdiden amacına ulaştı.
 
Opera ve bale sanatlarının, çocuklar üzerindeki etkileri ve dışa vurumları karşısında, hayret verici örneklerinin yanı sıra,  Diyarbakır’dan gelen, bir öğretmenin kaleme aldığı mektup, özellikle jüriyi son derece etkiledi.

Mektupta;  “Öğrencisinin, hayatında hiç opera-bale izlememiş olduğu ve hatta resim malzemelerini bile bu yarışmaya katılabilmek için arkadaşından aldığı, yapmış olduğu resimleri de,  bu çocuğun gözündeki heyecanı söndürmemek adına gönderdiği ” yazıyordu.
 
Resimler, ressamlar tarafından değerlendirilerek, 22 Nisan-19 Mayıs 2018 tarihleri arasında Süreyya Opera Fuayesi'nde sergilenecek.
 
Sedat-Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı ve İş Bankası’nın ödüller dağıttığı yarışmada, ilk üç derecenin yanında iki mansiyon ödülü sahiplerini bulacak.
 
İlk üçe giren resimlerden biri, her yıl olduğu gibi önümüzdeki senenin afişi olarak belirlenecek.
 
Sergi Açılışı ve Ödül Töreni
 
22 Nisan 2018 Saat:14.00’de Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.