İhsan Şurdum 'İZ' sergisiyle F Sanat Galeri'de

İhsan Şurdum 'İZ' sergisiyle F Sanat Galeri'de
1949 yılından bugüne birçok karma sergiye katılan, eserleri başta müze koleksiyonları olmak üzere birçok özel koleksiyonda bulunan uzman restoratör ve ressam İhsan Şurdum’un resim sergisi İyilik İçin Sanat Derneği’nin desteğiyle birlikte 7 Şubat Çarşamba günü F Sanat Galeri’de sanatseverlerle buluşuyor.Haşim Nur Gürel İhsan Şurdum için “Sığ Sularda Sanat ve Siyaset” adlı kitabında şöyle bahseder: “Titiz bir pentür ustalığı'nın peşinde, en yetkine ulaşabilmeyi kovalarken resmini tanıtmayı ikinci plana attığından veya belki de 'özelliği saklılık olan bir resmin' gizemli 'saklı ustası' olma rolünü benimsediğinden kendini bunca yıldır geri planda tutmayı başarmış usta bir ressam” der, İhsan Şurdum'a. 7 Şubat’ta açılışı olacak bu sergi ile bu gizemli kapıyı, İyilik İçin Sanat Derneği ile birlikte sanatseverlere açıyoruz.7 Şubat – 24 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan İhsan Şurdum’un resim sergisinden elde edilecek gelirin bir bölümü genç sanatçıların eğitimini destekleyen projeler üreten İyilik İçin Sanat Derneği’ne bağışlanacak.

İyilik İçin Sanat Derneği; Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmak, genç sanatçıların eğitimini desteklemek, uluslararası platformlarda Türkiye’nin sanatçılarıyla yer almasını sağlamak amacıyla hiçbir maddi menfaat beklentisi olmayan sanata gönül vermiş kadınların öncülüğünde kuruldu ve faaliyetlerini sürdürüyor.

Kokteyl: 7 Şubat 2018 Çarşamba,

Saat: 16:00 - 20:00 
Sergi tarihi ve saatleri: 07.02.2018-24.02.2018

Pazar günü hariç haftanın her günü 10:00 – 18:30 saatleri arasında galerimiz açıktır.

İletişim:
F SANAT GALERİ
Valikonağı Caddesi, Akkavak Sokak, Polat Apt.
No:38/2 Nişantaşı-İstanbul
Tel: 0 (212) 296 83 32
Mail: fsanatgaleri@gmail.com
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.