KısaKes Kısa Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu!

KısaKes Kısa Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu!

Sinema profesyonelleri ve genç sanatçıları özel tematik gösterimler, söyleşiler ve tanışma etkinlikleriyle Ortaköy Feriye Sineması’nda bir araya getiren Kısakes Kısa Film Festivali, katılımcılara uzun bir aradan sonra Feriye’de film izleme keyfini yeniden yaşattı. İlker Canikligil, Gökhan Tiryaki, Bronwyn Cornelius, Sydney Levine ve Pierre Lapeyrade gibi isimlerin sinemaseverlerle buluştuğu festival, 29 Eylül akşamı Zorlu PSM’de gerçekleşen, sunuculuğunu Can Çelikay’ın yaptığı ve İstanbul indie sahnesinin grubu The Away Days’in sahne aldığı bir ödül töreni ile son buldu. Ödül töreni sonrası Berlin Film Festivali Dj’leri Chika & SoulMind olağanüstü performanslarıyla sinemaseverlere buluştu.

Ödül töreninde öğrenci filmleri arasından seçilen en iyi kısa filmler ile bu seneki teması ‘Yaşayan Şehir’ olan ve Saraybosna Film Festivali ortaklığıyla gerçekleştirilen Pitching Platformu kapsamında projeleri desteklenen yarışmacılar ödülleriyle buluştu.

Kurmaca dalında Kısakes 2017 Yarışma Finalisti Ivan Shokha ise; Bahçeşehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nde %100 burslu olarak yüksek lisans programında eğitim hakkı kazandı. Ödülünü Bahçeşehir Üniversitesi Sinema Bölümü Başkanı Doç. Dr. Nilay Ulusoy tarafından aldı.


İşte bu senenin kazananları:

En İyi Kurmaca Ödülü: 128 / Onur Atalay Şenol | Türkiye

BAU Özel ve Seyirci Özel Ödülü: Fingermen / Ivan Shokha | Ukrayna

Ekip Özel Ödülü: Call of Cutesness / Brenda Lien | Almanya

Jüri Özel Ödülü: Hunted /Yen-Hsun Chen | Tayvan

En İyi Animasyon Ödülü: Retouch / Yi-shan, Wang - Yu-ru, Lin - Yi-Hsuan, Lee - Xiao-Han - Ya-Yuan,Hsu | Tayvan

Mansiyon Ödülü: On Board! / Charline Parisot | Fransa

Pitching Platformu Yaş Sınırsız Kategori Kazananları:
Muzaffer / Kartal Gür
Beyaz Bir Gece / Özgür Can Uzunyaşa

Pitching Platformu Üniversite Öğrenci Projeleri Kategori Kazananları:
Fear / Mirjana Galic
Beyhude / Arman Ertürün


İHA
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.