Sinema müzesi geliyor

Sinema müzesi geliyor
Akşam Gazetesi'nden Doruk Çakar'ın haberine göre; Yerli filmlerin arşivlerini sergileyecek olan Kültür ve Turizm Bakanlığı, müzenin kültürel bir çekim merkezi olarak faaliyet göstermesini sağlayacak. Ankara'da kurulması beklenen tarihi alanda yer alacak olan eser ve nüshalar, satın alınarak ya da bağış yoluyla elde edilecek. Müze bünyesinde film arşivinin yanı sıra sinema kütüphanesi, film laboratuvarı, atölye alanları, gala salonu, açık hava sineması, kafeterya ve hediyelik eşya bölümleri bulunacak. Bir yıl içinde bitecek olan müzede 30 bin filmin yer alması bekleniyor.BU KANUNLA SORUN KALKACAK

TBMM’de kabul edilen ve sinema sektöründe birçok değişiklik öngören kanun için TESİYAP Başkanı- senarist Birol Güven, bu kararla sinema işletmecileri ve yapımcılar arasında yaşanan gerilimin ortadan tamamen kalkacağını söyledi. Güven, "Biz seyircimizin ucuz biletle sinema izlemesini istiyoruz" dedi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.