Ünlü Oyuncu Mert Fırat, UNDP’nin iyi niyet elçisi seçildi

Ünlü Oyuncu Mert Fırat, UNDP’nin iyi niyet elçisi seçildi

Şişli’deki bir otelde düzenlenen törene BM Türkiye Mukim Koordinatörü ve UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Irena Vojackova, UNDP Türkiye direktörü Claudio Tomasi, Mert Fırat ve çok sayıda basın mensubu katıldı.Tören Birleşmiş Milletler Kalkınma Programının çalışmalarını anlatan kısa film ile başladı. Ardından Birleşmiş Milletlerin kalkınma programlarında gönüllü olarak yer alan ünlü oyuncu Mert Fırat’ın katıldığı projeler sırasıyla gösterildikten sonra atama töreninde geçildi. Birleşmiş Milletlerin Kalkınma Projeleri kapsamında Türkiye’nin bu alanda iyi niyet elçisi olan Mert Fırat atama belgesini, BM Türkiye Koordinatörü Irena Vojackoca’dan aldı.Tören, çekilen aile fotoğrafının ardından sona erdi.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programının iyi niyet elçisi olan ünlü oyuncu Mert Fırat, “Çok çok teşekkür ediyorum, bu benim için büyük bir onur. İlk olmanın verdiği bu gurur her şeyden önce bu sorumluluğu almak UNDP ile çalışmak Türkiye’de 50 yılı geride bırakmış kurumla çalışmak ve hareket ediyor olmak destekçisi olmak beni çok heyecanlandırdı” diye konuştu.

“En rahat şekilde kadınlar ötekileştiriliyor, bu yüzden öncelikle bu konu üzerinde çalışmalar yapmak istiyorum”
Atama toplantı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ünlü oyuncu Mert Fırat, “Üzerinde çalışmak istediğim projelerin başında kadın meselesi geliyor. Dünya üzerinde eşitiz fakat aynı emeği veren kadın meslektaşım aynı imkanlara sahip olamayabiliyor. Genel olarak bu konuda kadın yöneticileri cesaretlendirmek öncelikli hedef bu. Kendi aramızda insanlık arasında bu problemi çözemezsek zaten ilerlemenin imkanı yok. En rahat şekilde zaten kadınlar ötekileştiriliyor. Bu yüzden öncelikli olarak en çok çalışmak istediğim nokta kadınlar konusu. Ardından birbirinden ayıramasam da iklim meselesi var,Suriye meselesi var. Buradaki toplumsal barışı sağlama adına da yapmak istiyorum” şeklinde konuştu. 

Caner Sönmez - Ufuk Kıvık
 


İHA
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.