Ünlü Ressam Gaye Aksoy yeni sergi hazırlığında

Ünlü Ressam Gaye Aksoy yeni sergi hazırlığında
Türkiye’nin en güzel ve başarılı radyo ve televizyoncularından olan Gaye Aksoy mesleği bırakıp 2010 yılından itibaren Bodrum’da yaşamaya başladıktan sonra ürettiği eserleriyle kısa zamanda Türkiye ve dünyanın ünlü koleksiyonerlerinin dikkatini çekti.

Bir süre ABD’de yaşayan Aksoy evindeki atölyesinde günde 8-9 saat çalışarak çok büyük emek ve dikkat isteyen tablolarını ve özgün saksıları yapıyor. Haberiniz.com.tr'ye akrilik boya ile tuval üzerine çalıştığını anlatan Gaye Aksoy bir tablonun tamamlanmasının bazen aylar aldığını anlattı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Tablolarında genellikle atları kullanan Hollywood starlarını aratmayacak güzellikteki sanatçı Gaye Aksoy, atların kendi ruhunu yansıttığını belirterek “Atların yelelerini, bedenlerini ve kuyruklarını çiçeklerle desenlerle dolduruyorum. Özgürlüğüme düşkün olduğum için resimlerimde atları kullanıyorum. Bazen de değişiklik olması için farklı şeyler deniyorum. Sandıkların üzerine de bu çalışmayı uygulamaya başladım. Hobi olarak başlamıştım ancak bugün ünlü koleksiyonerler tablolarımı incelemek ve satın almak evime geliyor. Bu da beni çok mutlu ediyor" dedi. 

Gaye Aksoy geçtiğimiz yıl son resim özgün sergisini açmaya hazırlandığı günün bir gün öncesinde Türkiye’nin tanınmış bir koleksiyonerinin evine gelerek 18 tablosunu birden satın almıştı.
Daha sonra Biga Kültür Merkezi’ne konuk sanatçı olarak davet edilen Gaye Aksoy'un birkaç tablosu Bedri Baykam’ın tablolarıyla yan yana sergilenmişti.


Uzun bir süredir tablo çalışmalarına devam eden Gaye Aksoy önümüzdeki aylarda ABD’de dünyaca ünlü star ve iş adamlarını yaşadığı Los Angeles kentindeki tanınmış galerilerinden birinde resim sergisi için çalışmalarına hız verdi.  

Otomatik alternatif metin yok.
Otomatik alternatif metin yok.


Otomatik alternatif metin yok.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.