İşte İyi Parti'nin astrolojik açıdan görünümü

İşte İyi Parti'nin astrolojik açıdan görünümü
Merhaba Arkadaşlar;
Bugün Meral Akşener, yeni partisi İyi Parti’nin resmi kuruluşu için dilekçesini sabah saatlerinde verdi ve açılış konuşmasına saat 11:15 civarı başladı. Partinin resmi doğum haritasını hemen oluşturdum. Bakalım partinin geleceği, hedefleri neler olacak merak ediyorum. Birçok yazımda Türkiye siyasetine kadın elinin değmesi gerektiğini hatta “Türkiye'ye ancak bir Kadın çeki düzen verebilir” diye yazmıştım.

Ben bu sefer yazıya İyi Parti’nin logosu ile başlamak istiyorum. Logosunda sadece Güneş amblemi var. Partinin logosu ve şekline baktığımda çok fazla astrolojik sembol görüyorum. Logonu şekli astroloji haritalarına benzerken, diğer yandan yaşam veren, hayat veren Güneş'i kullanmaları da çok manidar. Logosunda yer alan Güneş sembolizmi astrolojik olarak merkezde olmak, otorite kurmak, yaşam vermek, yönetmek, parlamak, sahnede olmak demektir. Oldukça güçlü sembolizmi olan bir logo seçmişler. Gerçi astrolojik bir takım sembolleri logo olarak seçmek risklidir, zira bu sembollerin gölge yanlarını da çalıştırabilir. Güneş'in en büyük gölge yanı ise bencillik, ego, kibirdir. Bunlara dikkat edilmesinde fayda var. Partinin ismine gelecek olursak İyi Parti. tesadüf bir isim olamaz. Zira parti gökyüzünde Güneş/Jüpiter birlikte iken kuruldu ve partinin yükselen burcu ise YAY. Güneş ve Jüpiter'in birlikte olması, iyimserliğine ve coşkunun yükselmesi anlamına gelir. En büyük iyicil etkiyi yaratır. Fırsatlar ve şanslar anlamına gelir. Ve yükselen Yay ise astroloji sembolizminde “Pollyanna” derecesinde iyimser olmak demektir. Kısacası partinin isminin “İYİ” Parti olması, gökyüzü ile ne kadar paralel bir sembolizm ile çalıştığına işaret etmekte.

İyi Parti'nin burcu AKREP, yükselen burcu YAY ve Ay burcu da OĞLAK. Yükselen burcun YAY olması iyimser, gelecek odaklı, vizyoner, genişleme arzusunda, çizdiği imajın yenilikçi olduğunu göstermekte. Yükselen burcunun yönetici gezegeni olan JÜPİTER haritanın kariyer ve başarıya işaret eden 10. evde ve Güneş ile birlikte olması, partinin parlayacağına, sürekli göz önünde olacağına, şansının açık olduğuna işaret etmektedir.

Parti gökyüzünde Akrep zamanı kurulmuş. Türkiye'nin de burcunun AKREP olduğunu düşünecek olur isek eğer, Türkiye'de oldukça iz bırakacak işler yapacak etkisi olacak bir parti olduğunu düşünebiliriz. Şimdi partinin haritasını analiz etmeye geldi… Genel semboliklerden sonra, İyi Parti’nin burcu AKREP, yükselen burcu YAY ve Ay burcu da OĞLAK. Yükselen burcun YAY olması iyimser, gelecek odaklı, vizyoner, genişleme arzusunda, çizdiği imajın yenilikçi olduğunu göstermekte. Yükselen burcunun yönetici gezegeni olan JÜPİTER haritanın kariyer ve başarıya işaret eden 10. evde ve Güneş ile birlikte olması, partinin parlayacağına, sürekli göz önünde olacağına, şansının açık olduğuna işaret etmektedir. Amma velakin bu ikili AKREP burcunda kavuşumda olacak. Bu hırs, güç elde etme arzusunun yanı sıra gizli kapaklı bir takım işlere de işaret eder. AKREP burcunun olduğu alanda her zaman bir durmak gerek. Çünkü Akrep gerçek niyetini çok rahat bir şekilde ört bas edebilme yeteneğine sahiptir unutmamak gerek. Kısacası söylemler, ifadeler, konuşmalar sonradan sonradan değişebilir. Fakat bunun yanı sıra bu ikilinin AKREP burcunda olması, özellikle ekonomik konularda çok enteresan fikirleri ve adımları olacağına da işaret etmekte. Bu ülkeye ekonomik fikirler açısından çok iyi gelebilir. Derin bir strateji içinde ve sezgileri ile de doğruyu çok rahat bulabilir. Akrep burcunun temsil ettiği küllerinden yeniden doğmak, değişim ve dönüşüm yaratma gücünü de aynı şekilde elinde tutmakta.Haritada Ay OĞLAK burcunda. Normal şartlar altında, Ay'ın Oğlak burcunda olması, zararlı yerleşimde sayılır insan haritalarında. Fakat kurum haritalarında ise bu daha çok iş odaklı olmayı, mantıklı kararlar verebilmeli, çözüm yaratmayı, disipline işaret eder. Fakat hem Güneş'in Akrep burcunda olması hem de AY'ın Oğlak burcunda yer alması, Meral Akşener'in zaman zaman keskin, soğuk, katı hatta bazen de acımasız bir takım kararlar almaya itebilir bu yerleşim. Ay Oğlak burcunda olduğundan, üstüne aldığı vazifeyi sonuna kadar götürebileceğine de işaret etmekte. Haritanın Ay fazı da, Büyüyen Ay fazında! Bu da adımların, hedeflerin, yapılmak istenen konuların giderek büyüyeceğine, partinin büyüyeceğine işaret etmekte.

Venüs bir yandan partinin büyük bir sempati kazanmasına, kabul görmesine ve sevilmesine yardımcı olurken, Venüs'ün temsil ettiği bir diğer konu ise tahmin edersiniz ki KADINLAR!

Yükselen burcunun üzerinde bir SATÜRN var. Buraya dikkat etmek gerek! Her şey pek de öyle güllük, gülistanlık değil zira. Yükselen burcun üzerinde yer alan Satürn, eğer istediklerini elde edemezse faşizan bir tavra bürünebileceğini gösterir. Bu Satürn'ün Yay burcundaki gölge yanı olarak düşünebilirsiniz. Haritadaki en önemli göstergelerden bir tanesi de büyük ateş üçgeni oluşması. Satürn/Uranüs ve Kuzey Ay Düğümü arasında… Bu ateş üçgeninin bir ayağında karmaya işaret eden bir gösterge olduğundan ekstra önem arz etmekte. Büyük ateş üçgenlerinin olduğu seneler, her şeyin çok hızlı olduğu, yapılmak istenen her şeyin çok hızlı meydana geldiği zamanlara işaret eder. Satürn/Uranüs etkileşimi eski üzerine yeni bir sistemin kurulması, geleneksel olan sistem ile yeni sistemin uyumlu entegre olması, geçmişten bağlardan ve kalıplardan kopmayarak yapılan reformlar, farklı ve sıra dışı çalışma düzeni, eski ve yeni sentezi oluşturabilmek demektir.Partinin böyle yetenekleri de mevcut. Ben bu partinin siyasi stratejisini daha çok ekonomik koşullar üzerine kurarsa başarılı olacağını düşünüyorum. İş dünyasından, iş dünyasındaki yöneticilerden büyük destekler alabilir. Ekonomik stratejiler geliştirmeli.

Peki parti başarıya ulaşacak mı veya hangi yollarla başarıya ulaşabilir. Bunun içinde haritanın 10. evine ve burada yerleşen gezegenlere ve yöneticilerine bakmak gerek. 10. ev Terazi burcu ile başlamakta ve bu alanda Venüs de Terazi burcunda. Tabii ki Terazi burcunun olduğu yerde öncelikle hak, hukuk ve adaletten bahsetmek gerek. Demek ki partinin başarı yolu, hak, hukuk, adalet kavramlarını doğru ve etkin bir şekilde kullanımından geçecek. Venüs bir yandan partinin büyük bir sempati kazanmasına, kabul görmesine ve sevilmesine yardımcı olurken, Venüs'ün temsil ettiği bir diğer konu ise tahmin edersiniz ki KADINLAR! Bir kere parti belli ki KADINlardan epey destek görecek. Kadınların daha çok tercih ettiği bir parti olacak. Ama dikkat etsinler, farkında olmadan kadın derneği gibi bir duruma da düşmesinler. Venüs'ün kendi yönettiği Terazi burcunda yer alması ve bunun bir kariyer göstergesi olduğunu düşünürsek, partinin başarılı olma ihtimali çok ama çok yüksek. Çok yüksek umut vaad eden bir parti. Türkiye'ye muhafazakar, mantıklı, daha az duygulu, kuralcı, askeri disiplini olan bir kadın eli bence çok iyi gelecek. Dar alanda kısa paslaşmalara son verecek, yeni bir soluk getirecektir.

Hayırlı, uğurlu ve yolu da açık olsun!
Dinçer GÜNER

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.