12 büyükşehirde anket! AKP düşüşte

12 büyükşehirde anket! AKP düşüşte

AREA Araştırma Şirketi’nin Türkiyem TV için “Türkiye Siyasi Gündem Araştırması” anketi gerçekleştirdi.

Ankette ‘Bugün milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz’ ve ’31 Mart seçimlerinde hangi partiye oy verirsiniz’ sorularına verilen yanıtlara göre AKP’nin önemli bir düşüş yaşadığı gözlemlendi.

Yapılan kamuoyu araştırmasına göre ‘bugün milletvekili seçimi olsa’ 24 Haziran’da yüzde 42,6 oy alan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yüzde 37,1’e gerilediği görülüyor. Meclis’te grubu bulunan diğer dört parti ise oylarını artırmış durumda. İYİ Parti, yüzde 10 oy oranını 12,3’e; CHP, 22,7 oy oranını 25,2’ye yükseltti.

 

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi için yapılan kamuoyu araştırmasında AKP-MHP ittifakı ile İYİ Parti-CHP ittifakı arasındaki farkın ise 24 Haziran’a göre giderek daraldığı görülüyor. İttifakların ortak adaylarıyla yarışacağı 12 büyükşehirde yapılan ankette AKP-MHP ittifakının toplamda %47,7’ye gerilediği İYİ Parti-CHP ittifakının ise %43,5’e yükseldiği görülüyor.

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.