ABD’deki Ermeniler “soykırım kampanyası” başlatıyor

ABD’deki Ermeniler “soykırım kampanyası” başlatıyor

Haberiniz.com- Amerika’da yaşayan Ermeniler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Aralık’ta Washington’a yapacağı ziyaret öncesinde kampanya başlatıyor.

Amerikan Ermeni Ulusal Komitesi’nin (ANCA), “Erdoğan için geri sayım” adını verdiği dört aşamalı kampanyayla sözde soykırımın ABD kamuoyunda yeniden gündeme getirilmesi hedefleniyor.

9 Kasım’da başlayan kampanyanın ilk bölümünde Ermeni asıllı Amerikan vatandaşlarından kendi bölgelerini temsil eden senatörleri telefon, elektronik posta ve faks göndermeleri istendi.

Senatörlerini arayan seçmenler, Demokrat Bob Menendez’le Cumhuriyetçi John Ensign’ın Senato’da hazırladığı Ermeni soykırımı tasarısını desteklemelerini istiyor. Kampanyanın 2. ve 3. aşamalarda Temsilciler Meclisi ile medya baskı altına alınacak, son olarak da Beyaz Saray’ı etkilemeye yönelik faaliyetler düzenlenecek.

İnternetteki Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinin de kullanılacağı kampanyanın nihai amacı Obama’nın 7 Aralık’ta Erdoğan’a "ABD’nin soykırımı tanıdığını" söylemesini sağlamak.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.