Açılım Tasarıları Meclise Geliyor

Açılım Tasarıları Meclise Geliyor

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, "demokratik açılım" ile ilgili kanun tasarılarının birinin TBMM'de bulunduğunu, diğerlerini de gelecek hafta göndermeye başlayacaklarını belirterek, "Önümüzdeki haftanın ikinci, üçüncü günü açıklayacağım onları" dedi.

Bakan Atalay, AK Parti Genel Merkezi'ne gelişinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Atalay, "Demokratik açılım konusu bugünkü MKYK'da gündeme gelecek mi?" sorusuna, "Gündemi bilmiyorum. O konuda özel bir şey yok ama MKYK toplantısında o dönemki hükümet faaliyetleriyle ilgili değerlendirmeler olur. O çerçevede eğer Sayın Başbakanımız uygun bulursa değerlendirme yapılır" yanıtını verdi.

Bakan Atalay, "Demokratik açılım ile ilgili tasarılar TBMM'ye bu ay gelecek mi?" sorusu üzerine, "Zaten gitti. Bir tanesi orada. Diğerlerini de önümüzdeki hafta göndermeye başlıyoruz. Önümüzdeki haftanın ikinci, üçüncü günü açıklayacağım onları" dedi.

Beşir Atalay, referandum süresinin kısaltılmasını içeren kanun teklifi ile ilgili sorulan soruyu, "Bana göre teklif iyi, ben olumlu buluyorum" sözleriyle yanıtladı. Atalay, "Bu konuyla ilgili Anayasa değişikliği tartışılıyor" sözleri üzerine, "O önemli konu, ben bir şey diyemem" diye konuştu.

(cnnturk)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.