Ahmet Çelik'ten coronavirüs için soru önergesi

Ahmet Çelik'ten coronavirüs için soru önergesi
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, ölümcül coranavirüsünün ortaya çıktığı Çin'den ve virüsün yayıldığı diğer ülkelerden Türkiye Bursları kapsamında öğrenci getirilecek mi diye sordu.

Yİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un yanıtlamasını istediği soru önergesi ile birçok kişinin ölümüne neden olan coronavirüsün yayıldığı ülkelerden yapılabilecek öğrenci burslandırma işlemlerini TBMM gündemine taşıdı.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyet gösteren Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın; yurtdışında yaşayan Türkler, soydaş ve akraba toplulukları ile Türkiye'de öğrenim gören uluslararası burslu öğrencilere yönelik çalışmaları koordine etme, bu alanlarda verilen hizmetleri ve yapılan faaliyetleri yerine getiren kuruluş olduğunu belirten Çelik, verdiği soru önergesinde şu soruları sordu;

1- Türkiye Bursları kapsamında virüsün yayıldığı ülkelerden öğrenci burslandırma işlemi yapılacak mıdır?
2- Türkiye Bursları kapsamında virüsün yayıldığı ülkelerden uluslararası öğrenci getirilmesi durumunda ne gibi önlemler alınacaktır?
3- Mülakata gidecek personeli korumaya yönelik önlemler alınacak mıdır?
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.