AKP eski belediye başkanı tutuklandı

AKP eski belediye başkanı tutuklandı
Milliyetçi Hareket Partisi’nden 2014 yılında Kayseri Sarıoğlan belediye başkanı seçilen ve 2015'te partisinden ayrılarak Adalet ve Kalkınma Partisi’ne geçen eski Sarıoğlan Belediyesi Başkanı Ali Osman Yıldız tutuklandı.

Tutuklanma sebebi olarak ise zimmete para geçirmek olarak gösterildi. Bilindiği üzere Sarıoğlan İlçe Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız 16 Haziran’da İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınmıştı.

Müfettişlerin yaptığı incelemenin ardından Ali Osman Yıldız hakkında “Zimmete para geçirme, ihaleye fesat karıştırmak, irtikap, zimmet ve görevi kötüye kullanma, suç delillerini kaybetme” suçlamalarıyla dava açıldı.

Hazırlanan raporlar neticesinde Sarıoğlan Cumhuriyet Başsavcılığı, Yıldız için tutuklama talebinde bulundu. Bunun üzerine gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerinin ardından Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Yıldız, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.