"AKP ile işbirliği yapmayız"

"AKP ile işbirliği yapmayız"


MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır " AKP'yi samimi ve dürst bulmuyoruz. 7 yıl geçmiş, konu hala taslak halinde. AKP, şartlı pazarlık efeliği yapmasın. Bu şartlar altında bizim AKP ile işbirliği yapmamız söz konusu olmayacak " açıklaması yaptı.

"MHP olarak biz haftalar öncesinden değişiklikle ilgili açıklama yaptık. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli bir teklif de yaptı. Meclis'te bir anayasa uzlaşma komisyonu kurulsun, oybirliği ile toplumun ihtiyacı, beklentisi doğrultusunda değişikliği gözden geçirelim, toplumsal uzalaşma belgesi olarak halka sunalım dedik. Halk da bilsin, oyunu da ona göre versin dedik. Mutabakatla tasarıyı yasalaştıralım dedik. Biz önerimizi herkesten önce ortaya koyduk. 

AKP'yi samimi ve dürst bulmuyoruz. 7 yıl geçmiş, konu hala taslak halinde. AKP, şartlı pazarlık efeliği yapmasın. Bu şartlar altında bizim AKP ile işbirliği yapmamız söz konusu olmayacak.Anayasa metinleri kutsal değildir, değişebilir. Anayasa, devlet, toplum ve diğer ülkelerle toplumsal uzlaşma metnidir. Anayasayı kökten değiştirmek zordur. Bu konuda toplumsal uzlaşmayı sağlayacak ilgili taraflarla görüşülerek bir metin hazırlamak gerek.

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.