"AKP'liler partilerine sahip çıksınlar"

"AKP'liler partilerine sahip çıksınlar"

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, dün, ’Doğanşehir Elma Festivali’ne katılmak üzere Malatya’ya gitti. Havaalanı girişinde partililer tarafından davul zurna eşliğinde karşılanan Deniz Baykal, daha sonra partinin seçim aracıyla Doğanşehir İlçesi’ne doğru yola çıktı. Doğanşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Baykal, “açılımla” ilgili görüşlerini dile getirdi. Başbakan Erdoğan’ın kendisine mektup gönderdiği, CHP Lideri olarak bu mektuba, mektupla karşılık vereceği sorusuna ise Baykal, “Mektup gelmedi daha. Gelmeyen bir mektuba nasıl yanıt vereyim. Gelsin ondan sonra bakacağız” diye konuştu.

 

Baykal, Ak Parti’ye oy veren vatandaşlara çağrı yaparak, partilerinden hesap sormalarını istedi. Demokratik açılımla ilgili Türkiye’de ayrımcılığın olmadığını vurgulayan Baykal, “Dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir devlet milletini bölmeye yönelik işler yapmıyor. Biz var olan ayrımı kaynaştırmaya çalışıyoruz, bazıları da var olan kaynaşmayı ayrıştırmayı düşünüyor. Bunlar yanlış ve tehlikeli işlerdir. Bunlara destek ve yüz vermeyin” dedi. Baykal, Başbakan Erdoğan’ın Ak Parti Kongresi’nde yaptığı Said-i Nursi ve Ahmet Kaya açılımına ilişkin sorulara yanıt vermedi sadece tebessüm etmekle yetindi. Malatya’nın daha önce CHP’nin kalesi olduğunu ancak 35 yıldır alamadıkları şeklindeki bir soruya ise CHP Lideri Baykal, ’Geliyoruz. Burayı yeniden alacağız’yanıtını verdi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.