AKP'li başkandan itiraf gibi açıklama: Çobanın oyu daha önemli...

AKP'li başkandan itiraf gibi açıklama: Çobanın oyu daha önemli...
AK Parti Seydikemer Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Yakup Otgöz, Seçim çalışmaları kapsamında Atlıdere mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

“PROFESÖR YOLUNU HİÇ DEĞİŞTİRMİYOR”

Gerçek Fethiye’nin aktardığına göre Otgöz, ”’Profesörün oyuyla dağdaki çobanın oyu bir mi?’ diyenlere söylüyorum. Çobanın oyu daha önemli. Çünkü kafasına göre nereye oy vereceğini biliyor, oyunu değiştirebiliyor. Ama profesör belirli yere veriyor. Profesör yolunu hiç değiştirmiyor. Ama bizim çobanımız ülkenin şartlarına göre oyunu değiştiriyor” dedi.

NEDİR BU ÇOBAN POLEMİĞİ?

Manken ve oyuncu Aysun Kayacı 2008 yılında televizyonda yaptığı programda yıllarca sürecek bir polemiğini fitilini ateşlemişti. Kayacı, “Ben vergi veriyorum niye vergisini vermeyen, çok özür dilerim herkes üstüme gelecek ama kalıp olarak söylüyorum, ‘dağdaki çoban’la benim oyum eşit mesela. Niye? Hiç vergisini vermeyen biriyle niye benim oyum eşit. O benim kadar duyarlı benim kadar sorumluluk sahibi bir şekilde yaklaşıyor mu acaba” diye konuşmuştu.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.